Тикет на денот (сабота, 11.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес имаме фантастична понуда за обложување. Натпревари многу, а ние се надеваме дека ја направивме вистинската комбинација за денес. Ова е нашиот предлог.

Наполи – Аталанта – 1/1 @ 2.60 во Mozzart

Наполи оваа година е најблиску до Скудето. Тие имаат солидна предност на лидерската позиција, поточно за 15 бода се понапред е од второпласираниот Интер кој има освоено 50 бода. Наполитанците запишаа неочекуван пораз во последниот натпревар на домашен терен од Лацио, па сега сметаме дека имаат прилика да се оправдаат за тој кикс. Аталанта не игра како во минатите сезони, но сепак се наоѓа на позиција која им овозможува излец во Европа. На последните пет дуели имаат само една победа и со тоа се докажува дека се во лоша форма. Ние типуваме 1/1 со квота 2.60 во Mozzart.

Шалке – Дортмунд – 2 @ 1.60 во Bet365

Шалке дефинитивно до пред неколку кола беше најсериозниот кандидат за елиминација, но успеа да врзат две последователни победи на последните две кола и сега влегоа во трка со останатите екипи кои се борат за опстанок и имаат ист број бодови. Дортмунд од друга страна се бори за титула и треба да победува, но и да очекува кикс на Баерн Минхен. Tреба да нагласиме дека пред неколку дена се сретнаа со Челзи во рамките на ЛШ и тука го завршија натпреварувањето за оваа сезона. Ние овде сметаме дека Милионерите се кадарни да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*