Тикет на денот е-Спорт (05.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешната програма во светот на е-Спортот, за жал, ни е ограничена и со намален број натпревари, но и покрај тоа ние ги избравме најинтересните за денеска, а тоа се два меча од CCT South Europe Series #3.

Team 500 – Into The Breach – 2 @ 2.37 во Bet365

Team 500 доаѓа директно во осминафиналето на турнирот, но претходните два меча против LDLC и Honoris ги покажаа сите нивни недостатоци во играта бидејќи двапати беа декласирани со по 0-2. Ова ќе се обиде да го искористи Into The Breach кој ја помина групната фаза со три победи и еден пораз и во нивниот прв меѓусебен дуел ќе се обиде да остави добар впечаток и да избори четвртфинале, каде што ги чека одличната Aurora Gaming. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

Copenhagen Flames – Apeks – 2 @ 1.53 во 22Bet

Две екипи кои се познаваат многу добро, а последните два меча ги одиграа пред речиси една година, кога Copenhagen Flames славеше двапати. Скандинавската пресметка ќе ни понуди нови возбудувања затоа што двете екипи се во добра форма. Copenhagen Flames славеше на претходните три од четири меча, додека Apeks исто така има три победи на четири дуели. Со оглед на тоа дека Apesk мораше да ја помине групната фаза, а Copenhagen Flames доаѓа директно во нокаут-фазата, ние предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*