Тикет на денот е-Спорт (06.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно имаме збогатена понуда во е-Спортот, а ние си продолжуваме во ист ритам да ги следиме возбудувањата од CCT North Europe Series #4, и тоа со две дербија меѓу четирите најдобри екипи на турнирот во досегашниот дел.

Nexus – Astralis Talent – 2 @ 1.80 во Bet365

Nexus оствари неверојатен триумф над Mouz Nxt со 2-1, а потоа славеше и против K23 за да го потврди своето место на врвот, додека нивниот ривал Astralis Talent беше уште поубедлив и ги прегази Sangal и Voyvoda со по 2-0 за да влезе во оваа пресметка како фаворит. Според нас, Astralis се очекува да го оствари и третиот триумф со тоа што би обезбедил место во нокаут-фазата, додека Nexus ќе мора да си ја бара среќата во четвртото коло. Наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Sinners – Havu – 2 @ 1.83 во 22Bet

Havu дури трипати беше подобар од Sinners на дуелите кои ги одиграа меѓусебе и заслужено доаѓа како фаворит и во денешната пресметка. Мора да посочиме дека Sinners го подобри својот квалитет на игра и ги елиминира грешките кои ги повторуваа во изминатиот период, па така ќе се обидат да го изненадат Havu, кој засега делува сигурно и има четири победи по ред во сите натпреварувања. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*