Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Дортмунд – Лајпциг

Денес започнува новото коло во Бундеслигата, а премиерниот натпревар ќе се изигра помеѓу Дортмунд и Лајпциг вечер од 20:30 часот.

Дортмунд влезе во добра серија и се приближи на Баерн, поточно и на лидерската позиција, но сега имаа тежок испит бидејќи на гости им доаѓа Лајпциг, тимот кој знае како да изигра со посилните противници.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени бонус квоти за овој натпревар, поточно за два типови и тоа:

  • Брандт да постигне погодок коефициент зголемен од 5.50 на 6.00
  • Белингам да постигне погодок надвор од 16-тиник коефициент зголемен од 29 на 34

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*