Ла Лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во шпанската Ла Лига стигнавме до 24-то коло, па овде ќе имаме дефинитивно многу интересни дуели. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Шпанија.

Сосиедад – Кадиз – 1 @ 1.54

Во шпанската Ла Лига колото со отвара со натпреварот помеѓу Сосиедад и Кадиз. Домаќините некако потфрлија во последно време, но се уште се на третото место, а тоа е позиција која води во ЛШ со што би биле комплетно задоволни фановите на овој тим. Кадиз создаде мала предност во однос на црвената зона, но се уште се далеку од опстанокот и веруваме дека и понатаму ќе продолжат да се борат. Сосиедад овде би требало да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.54 во Mozzart.

Хетафе – Жирона – 3+

Хетафе потфрли со своите игри и резултати оваа година, па како резултат на тоа се наоѓаат во црвената зона и на последните пет натпревари имаат само една победа. Жирона од друга страна врза два триумфи во последните две кола и сега се на сигурно, поточно на средината на табелата. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме 3+ со квота 2.60 во Bet365.

Алмериа – Виљареал – 1Х

Алмериа направи големо изненадување во последниот натпревар. Имено, тие успеаа да ја победат Барселона со минимален резултат од 1-0, па зедоа важни три бода. Виљареал од друга страна во последниот натпревар со победа над Хетафе ја прекина катастрофалната серија која траеше веќе неколку кола. Овде сметаме дека домаќините кога можеа да ја победат Барса, можат да останат непоразени и на овој дуел. Типуваме 1Х со квота 1.67 во 22Bet.

Мајорка – Елче – 1

Мајорка засега се држат одлично на табелата и се точно на средината, па опстанокот не би требало да го доведат во прашање, а за нив тоа е основна цел. На гости им доаѓа Елче, тимот кој судејќи по се ќе се пресели во Сегунда. Овде очекуваме Мајорка да ги земе трите бода и типуваме 1 со одлична квота во вредност од 1.76 во 20Bet.

Атлетико Мадрид – Севиља – ГГ

Атлетико Мадрид заостана во борбата за титула и најверојатно нема да биде ништо од тоа. Во моментов имаат негатива од 17 бода во однос на лидерот Барса, па тешко дека ќе успеат да им се спротистават. Севиља пак само што помисливме дека се подобрија во своите игри, повторно врзаа два неуспеси и повторно се на вториот дел од табелата. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 2.09 во Mozzart.

Ваљадолид – Еспањол – 0-2

Ваљадолид после двата триумфи врза три неуспеси и тоа придонесе да се доближат до црвената зона, а тоа не е позиција која може да ги направи задоволни. Еспањол зеде шест бода од двете последни кола и успеа да победи против Мајорка и против Елче, па сега се на сигурната 12-та позиција. Ние овде очекуваме натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.67 во Bet365.

Браселона – Валенсија – 1

Барселона направи кикс во последниот првенствен натпревар и беа поразени тотално неочекувано од тимот на Алмериа, но добро е тоа што успеаа да останат на првата позиција и да ја сочуваат одличната предност. Исто така во купот забележаа победа и сега со предност влегуваат во реванш дуелот. Валенсија од друга страна потфрли и во моментов е во црвената зона, поточно на 18-та позиција што значи преселба во понизок ранг. Барса очекуваме да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.45 во 22Bet.

Рајо Валекано – Билбао – ГГ

Рајо валекано после одличниот старт врза три натпревари без успех. На тие дуели два пати ремизираа, а во последниот натпревар беа поразени од Кадиз, па сега пласманот во Европа го доведоа во прашање. Билбао пак во овој натпревар влегува со лошо расположение откако запишаа два последователни порази, но добро е тоа што се на сигурно. Ние типувааме на овој дуел ГГ со квота 2.01 во 20Bet.

Бетис – Реал Мадрид – 2

Бетис после неколку неуспешни натпревари успеа да врзе три победи по ред и со тоа да стигне многу блиску до зоната која води во Лига на шампиони, а со евентуален пласман таму би биле комплетно задоволни. Реал Мадрид од друга страна заостана во борбата за титула, но до крајот има уште многу, па предвидуваме неизвесна завршница. Исто така треба да напомнеме дека во куп натпревар кој го изиграа со Барса пред неколку дена запишаа минимален пораз со резултат 0-1. Овде очекуваме гостите да победат и типуваме 2 со квота 1.73 во Mozzart.

Осасуна – Селта – 0-2

Последниот натпревар од Ла лига за ова коло ќе се изигра на Памплона каде што екипата на Осасуна ќе го дочека тимот на Селта Виго. Домаќините со победа над Севиља во последното коло ставија крај на серијата неуспеси, па овој дуел го дочекуваат со добро расположение. Селта е на втората половина од табелата, а се дури се надвор од црвената зона можат да бидат задоволни бидејќи амбициите им се насочени само кон навремен опстанок. Овде очекуваме мирен натпревар и предлагаме да изиграте 0-2 гола со квота 1.64 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*