Тикет на денот е-Спорт (01.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнува нов турнир од CCT серијата, а тоа е CCT North Europe #4, каде што повторно ќе настапат едни од најдобрите екипи во CS:GO.

Mouz NXT – Nexus – 1 @ 1.57 во Bet365

Mouz имаше „загревање“ вчера со два натпревари за новиот турнир, при што оствари две убедливи победи против Websterz и Dynamo Eclot. Nexus Gaming играше вчера и завчера, при што најпрво славеше против 9 Pandas Esports, по што загуби со 0-2 од Permitta и тоа не е добра увертира на турнирот. Треба да се спомене дека овие тимови се соочија само еднаш меѓусебе и тогаш славеше Mouz Nxt со 2-0, но тоа беше пред година ипол, па некои работи се променети во меѓувреме. Сепак, наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Sangal – Astralis Talent – 2 @ 2.62 во 22Bet

Очекуваме одлична борба меѓу момците на Sangal и Astralis Talent затоа што двете екипи се во добра форма и го покажаа својот квалитет на претходните натпревари. Sangal славеше на четири од претходните пет дуели во сите конкуренции, а единствен пораз запиша од Voyvoda, додека Astralis Talent ги реши Flames Ascent, Masonic, Prosapia, Ecstatic и GenOne во претходните неколку дена. Ова ќе биде прва меѓусебна средба на овие тимови, но дефинитивно ќе гледаме интересен меч и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*