Тикет на денот (среда, 01.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Започнува нов месец и се надеваме на успешност како во претходните два. Денешната понуда не е премногу богата, но за тикет скоро секогаш има материјал. Ова е нашиот предлог за денес.

Осасуна – Билбао – 1Х&0-2 @ 2.20 во Mozzart

Во ½ финалето од Купот на Кралот се сретнуваат екипите на Осасуна и Атлетик Билбао. Колку и да се Баскијците мајстори за ова натпреварување, нема да им биде лесно. Вториот полуфинален пар е Реал и Барса, па победникот од овој дуел ќе има доста тешка задача во финалето. Билбао играше во финале две години по ред во 2020 и 2021 година и во двата наврати беа поразени од Сосиедад, а потоа и Барселона. Билбао славеше против Валенсија во ¼ финалето, а пред тоа го елиминираа Еспањол. Осасуна пак во неделата славеше против Севиља и овој натпревар го дочекува со добро расположение. Ние сметаме дека домаќинтие нема да бидат поразени, а притоа очекуваме мал број погодоци. Наш предлог тип за овој натпревар е 1Х&0-2 гола со квота 2.20 во Mozzart.

Бари – Венеција – Т12+ @ 2.30 во Bet365

Во Бари повторно се игра одличен фудбал и овој тим е на пат кон Серија А. Многу години поминаа откако не се во елитата, а поминаа и еден тежок период каде што беа дел од Серија Ц. Сега Бари е во Серија Б и се наоѓа на 3-то место после 26 изиграни натпревари. Во елитата одат само двете првопласирани екипи, но до крајот има уште многу. Во претходните четири кола освоија 10 бода, три пати славеа и еднаш ремизираа. Венеција е дури на 16-то место на табелата, а таа позиција носи само пласман во баражот за опстанок, па веруваме дека се ќе направат за да се искачат барем едно место погоре. Овде очекуваме Бари да постигне најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*