Тикет на денот е-Спорт (28.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска продолжуваат возбудувањата од CCT South Europe Series #3, каде што ќе следиме два натпревари кои веруваме дека ќе ги задоволат вашите очекувања.

Entropiq – 00Prospects – 2 @ 1.72 во Bet365

Entropiq завчера се спаси од елиминација со победата од 2-1 против Masonic, но тоа не го менува фактот дека денеска ќе бидат аутсајдер поради двата убедливи порази во првите две кола од Apeks и Partizan. 00Prospects доаѓа самоуверен на овој дуел по двете победи против Los Kogutos и Haspers Team. Ова ќе биде прва меѓусебна пресметка меѓу екипите, а со оглед на моменталната форма, наш предлог е 2 со квота 1.72 во Bet365.

Katuna – Into The Breach – 1 @ 3.75 во 22Bet

Katuna загуби на стартот од 00Prospects со 1-2, но потоа се созема и славеше против Websterz и Budapest Five за да дојде во позиција да се бори за осминафинале. Into The Breach е во очајна форма и со три порази во претходните четири пресметки ги разочара своите фанови, па затоа се очекува пораз во четвртото коло од турнирот. Ние предлагаме 1 со коефициент 3.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3656.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*