Тикет на денот (вторник, 28.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако овој вторник нема Лига на шампиони, понудата е сосема добра. Се играат заостанати натпревари во многу лиги, но и натпревари од завршницата во куповите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Косенца – Реџина – 2 @ 1.95 во Mozzart

Домаќините како да се опростија од Серија Б. Косенца во поселдните 13 кола успеа да победи само еднаш и тоа беше во дуелот против Парма на домашен терен. После убедливиот пораз од Комо во саботата, беше 5-1 за домаќините, Косенца е во моментов на последното место со само 23 бода. Перуџа е првиот тим над цртата и не се многу оддалечени од нив, поточно разликата е 6 бода, но некако распоредот не им е во прилог на домаќините. Реџина е на 4-то место со 42 освоени бода и освен лидерот Фросиноне, можат да ги престигнат и Бари и Џенова кои се пред нив. Овде очекуваме гостите да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.95 во Mozzart.

Фулам – Лидс – 1 @ 2.20 во Bet365

Два премиерлигаши се сретнуваат во 1/8 финалето од англискиот ФА Куп. Според позициите на табелата, Фулам е апсолутен фаворит, но купот е интересен баш поради тоа што изненадувањата се чести. Домаќините врзаа шест натпревари без пораз, поточно во тој временски период три пати победија и три пати запишаа реми. Лидс од друга страна се бори за опстанок и во саботата остварија многу важен триумф против Саутемптон кој им е директен конкурент. И покрај тоа што изненадувањата се присутни во ова натпреварување, ние сметаме дека Фулам ќе победи без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*