Премиер лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 24-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно дерби помеѓу Њукасл и Ливерпул.

Астон Вила – Арсенал – 2

Арсенал влезе во серија од три меча без победа, минатото коло загуби од Сити и падна на второто место на табелата. Поради тоа нема право на нов кикс и се наоѓа пред императив победа. Меѓутоа, тоа нема да биде лесно бидејќи Астон Вила игра одлично во последно време, особено на домашен терен. Нашиот предлог е Тип 2 со 1.55 во Mozzart.

Брентфорд – Кристал Палас – 1

Брентфорд е едно од најголемите изненадувања оваа сезона, моментално е тим со најдобра форма во лигата и нема пораз на последните седум меча. Сега дојде во позиција да се бори за излез во Европа, па сигурно ќе сака да ги освои трите бода. Палас е во лоша и на последните пет меча освои три бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во Bet365.

Брајтон – Фулам – ГГ

Дуел на два тима кои играат над сите очекувања оваа сезона и се во горниот дел на табелата. Двата тима се во добра форма и играат офанзивен фудбал, па тоа е предуслов за добар меч со многу голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Челзи – Саутемптон – 1-1

Челзи и покрај големите засилувања во јануари сепак нема победа на последните три меча и атмосферата во клубот не е добра. Сега на гости им доаѓа најслабиот тим во лигата, па немаат право на кикс. Саутемптон е веќе со една нога во втора лига, па очекуваме лесна победа на Челзи и нашиот предлог е 1-1 со квота 1.85 во Mozzart.

Евертон – Лидс – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок, иако очекувањата беа поголеми. Двата тима направија тренерска смена и ова ќе биде голем дуел, бидејќи на двата тима им се потребни бодови. Очекуваме голема борба за голови на двете страни, нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Нотонгем Форест – Манчестер Сити – 2-2

Сити со победата над Арсенал дојде до врвот на табелата и сега тешко дека ќе сака да се симне. „Граѓаните“ се во одлична форма и не би требало да имаат проблеми да дојдат до трите бода на ова гостување. Нашиот предлог е 2-2 со квота 1.90 во22Bet.

Вулверхемптон – Борнмут – 1

„Волците“ откако направија тренерска смена заиграа многу подобо и се во добра форма, но им претстои борба за опстанок. Поради тоа имаат потреба од бодови и ќе направат се а да победат на овој меч. Борнумт е во многу лоша форма и најверојатно нема да успее да остане во елитата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Њукасл – Ливерпул – ГГ

Дерби на колото помеѓу два тима кои се борат за Топ 4. Исходот од овој меч може да го одреди понатамошниот тек на сезоната на двата тима. Њукасл е на четвртото место и нема право на кикс, од друга страна Ливерпул само со победа може да ги врати шансите за пласман во Топ 4. Очекуваме голема борба и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1,85 во Bet365.

Манчестер Јунајтед – Лестер – 1

Манчестер Јунајтед е во одлична форма и сега дојде во позиција да се бори за титулата, бидејќи е на само 5 бода од лидерот Сити. Поради тоа „црвените ѓаволи“ сигурно ќе сакаат да ги освојат трите бода, а квалитетот и домашниот терен се на нивна страна. Лестер игра топло-ладно оваа сезона. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Тотенхем – Вест Хем – ГГ

Тотенхем има пад на формата и во овој дуел влегува после два порази, а Конте има  и проблем со повредени играчи.Од друга страна Вест Хем има само еден пораз на последните пет меча, па излезе од опасната зона. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*