Натпревар со традиција (18.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Менхенгладбах и Баерн Минхен.

Менхенгладбах е на 10-то место со вкупно 26 бода и учинок од 7 победи, 5 реми и 8 порази.

Баерн е на лидерското место и досега имаат освоено 43 бода преку 12 победи, 7 реми и 1 пораз.

Во последните пет меѓусебни дуели на овие два ривали, Менхенгладбах нема запишано пораз, па ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог

1Х @ 3.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*