Тикет на денот е-Спорт (16.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

ESEA Season 44: Advanced Division – Europe е турнирот кој ќе го следиме денеска и кој ни нуди пет натпревари, меѓутоа ние ги избравме двата најинтересни за нашиот денешен тикет во е-Спорт.

Partizan – Coalesce – 1 @ 1.44 во Bet365

Екипата на Partizan ја има фаворитската улога во денешниот натпревар, иако одличната форма вчера им ја расипа Anonymo кој ги совлада со 0-2, откако претходно беа подобри од Invsn, Team Sampi и Team 500. Coalesce славеше само еднаш на прехтодните три меча, и тоа со неубедлива игра против Illuminar (2-1) и тоа е единствена позитивна точка во моментов, додека поразите од 777 и iNation се причина зошто се аутсајдери во оваа средба. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Avangar – Enchanced – 2 @ 1.66 во 22Bet

Avangar е во мизерна форма од четири порази на претходните пет средби, а не е добра ниту прогнозата за дуелот против Enchanced кој веќе запиша три победи на претходните четири натпревари во сите конкуренции и ќе влезе како фаворит во пресметката. Овие екипи досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен натпревар, но очекуваме триумф за Enchanced. Avangar нема лош тим, меѓутоа лошите настапи во завршницата на сите натпревари, посебно против Zuria, Snogard и Krc Genk покажаа дека имаат пад на концентрација кој скапо ги чини на крајот. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*