Тикет на денот (четврток, 16.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес не очекуваат доста интересни натпревари, а секако дека центарот на вниманието ќе биде во дуелите од нокаут фазата на Лига Европа и конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ајакс – Унион Берлин – 1 @ 2.00 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ќе се игра во Амстердам каде што силата ќе ја мерат Ајакс и Унион Берлин. Во еден дел од шампионатот, Ајакс се наоѓаа во опасна криза, но како што изминува времето, така и актуелниот шампион на Холандија прикажува се подобри и подобри партии. Во минатото коло го остварија третиот последователен триумф на домашен терен против Валвијк. Унион Берлин од друга страна прикажува нереално добри патртии и во овој момент се на второто место со само еден бод помалку во однос на лидерот Баерн Минхен. Ајакс на овој натпревар има многу поголемо искуство, па сметаме дека ќе победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Севиља – ПСВ – 1 @ 2.25 во Bet365

Севиља не личи на себе оваа сезона, но благодарение на неколкуте доста добри партии на домашен терен, Анадалужаните се поместија од зоната за елиминација, па сега се наоѓаат на 12-то место во домашното првенство. Во гости овој пат им доаѓа ПСВ кој не успеа да стигне до пласман во ЛШ, па сега среќата ќе мора да ја бара преку Лига Европа. Кога е во прашање домашното првенство, екипата од Ајндховен во овој момент се наоѓа на 4-то место со четири бода помалку во однос на првопласираниот Феенорд. Како што напоменавме, Севиља во последно време игра фантастично на домашен терен и сметаме дека Андалузијците ќе го потврдат тоа и во нивното омилено натпреварување, па предлагаме 1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*