Започнува нокаут фазата во Лига на шампиони – Кој е фаворит за титула?

Денес од 21:00 веќе започнува вториот дел од ова елитно натпреварување каде што дефинитивно ќе имаме доста интересни натпревари.

Во групанта фаза бевме сведоци на многу изненадувања, а искрено очекуваме со таа тенденција да се продолжи и сега.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни ги претстави коефициентите за титула во овој престижен турнир.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Според букмејкерите, најголеми шанси за пехар има Манчестер Сити и коефициентот за нив е 2.75. На второто место е Баерн Минхен со квота 6.50, а веднаш до нив е ПСЖ со квота 9.00.

Четвртата позиција ја делат Ливерпул и Реал Мадрид со квота 11.  Потоа е Наполи со коефициент вреден 13, а веднаш по нив се Челзи и Тотенхем со коефициент 15 односно 21.

Некако прецент е тимот на Бенфика, па титулата за нив се плаќа со квота 26.

Интер и Милан имаат коефициент 34, односно 51, а исто толку вредност има и Борусија Дортмунд.

Коефициент 101 е понуден за Лајпциг, Порто и Ајнтрахт Франкфурт. Најголем аутсајдер очекувано е Клуб Бриж со квота 151.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*