Тикет на денот е-Спорт (15.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нови два меча од Raibow Six, односно турнирот Six Invitational 2023, каде што ги следиме полуфиналните дуели од Upper Bracket.

Oxygen Esports – Wolves Esports – 2 @ 2.00 во 22Bet

Wolves Esports ја мина групната фаза со две победи и два порази, а нешто слично помина и Oxygen Esports. Овие две екипи одиграа два меѓусебни меча, при што едниот заврши нерешено (6-6), додека вториот го добија „волците“ со 7-4. Wolves ќе биде нашиот фаворит поради тоа што има четири победи по ред, односно пресудни се нивните одлични настапи во нокаут-фазата каде што ги декласира Los+One и G2. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

KOI – w7m esports – 1 @ 2.25 во Bet365

KOI веќе некое време гази сè пред себе, па така од 9 февруари досега декласираа шест тима, меѓу кои се Elevate, Spacestation Gaming, w7m esports и DarkZero Esports. Ова е екипа која делува како главен фаворит за титулата во моментов, а веруваме дека денеска ќе избори финале, иако против себе го има веќе стариот „пациент“ w7m, кој славеше на претходните четири од пет меча, меѓутоа со многу мака и среќа. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*