Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Еспањол – Сосиедад

Денес е последниот натпревар од шпанската Ла Лига од 21-то коло, поточно претпоследниот со оглед на фактот што за неколку дена ќе играат Реал Мадрид и Елче.

Еспањол е на 17-та позиција и досега имаат освоено 21 бод, но овој тим се уште не е на сигурно. Сосиедад од друга страна е на горните позиции на табелата и ако продолжат со ова темпо ќе се најдат во друштво со најдобрите екипи од Европа.

За овој натпревар, најдобрата онлајн обложувалница, Bet365 ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент 13 зголемен на 15
  • Сорлот да постигне прв погодок коефициент зголемен од 6.50 на 7

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*