Тикет на денот е-Спорт (13.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Е-спортот никогаш не може да ве разочара, затоа што постојано се играат турнири во различни видео-игри, а со тоа отвора простор и за обложување и добивка. Ние денеска ќе го следиме Six Invitational 2023 во Rainbox Six.

Heroic – Oxygen Esports – 2 @ 1.83 во Bet365

Heroic ја мина групата Д со две победи и два порази, исто како и Oxygen, па двете екипи влегуваат со израмнети сили во напад на четвртфинале на UpperBracket. Ова ќе биде прв судир меѓу тимовите, а единствено нешто по што се разликуваат во моментов е бројот на победи на претходните 10 меча. Oxygen има дури осум, додека Heroic двојно помалку, т.е. четири. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

G2 Esports – Wolves Esports – 1 @ 1.44 во 22Bet

G2 Esports со три победи и еден пораз си го обезбеди второто место во групата А, а со тоа и осминафинале на турнирот, додека Wolves беше трет во групата Б со два порази и две победи, од кои едниот беше извојуван на неочекуван начин. Овие екипи се сретнаа двапати минатата година и резултатот беше 1-1, а се очекува и сега да биде епска битка меѓу германскиот и францускиот тим, меѓутоа ние ви нудиме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*