Тикет на денот (понеделник, 13.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понеделник е ден со стандардно слаба понуда. Така е и денес, но има сепак доволно натпревари за да составиме тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Сампдорија – Интер – 2&3+ @ 2.10 во Mozzart

Голот кој Сампдорија го прими во судското продлжение на натпреварот во Монца, делува дека им ги изгасна и последните надежи за спас. За Сампдорија да се спаси сега им требаат многу победи, а некако во прилог им оди и тоа што Специја ја испушти предноста од два гола. Овој пат во гости им доаѓа тимот на Интер. Нероазурите во минатоот коло го победија градскиот ривал Милан и во овој натпревар влегуваат со многу самодоверба и со добро расположение. Интер сака да остане на второто место и евентуално да почека некој кикс на Наполи, ако воопшто и се случи. Наш предлог на овој натпревар е 2&3+ со одлична квота од 2.10 во Mozzart.

Еспањол- Сосиедад – 2 @ 2.32 во Bet365

Баскијците се едно од најпријатните изненадувања во досегашниот тек од Ла Лига. Се наоѓаат на третото место веднаш зад Барса и Реал, а тие би биле презадоволни тука и да завршат. Таа позиција носи пласман во ЛШ, a тоа е приоритет на тимот од Сан Себастијан. Сепак, после серијата од 9 последователни победи, Сосиедад врза три натпревари без победа. Прво Барселона ги елиминираше од купот, а потоа со Реал играа без голови во Мадрид. Сега гостите се во главниот каталонски град, а нивниот домаќин е Еспањол. Домаќините го доведоа во опасност својот статус на прволигаши и се наоѓаат веднаш над зоната за елиминација. Како и да е, гостите се поквалитетен тим и очекуваме 2 со квота 2.32 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*