Премиер лига 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари кои сигурно многу ќе влијаат на остатокот од сезоната.

Вест Хем – Челзи – ГГ

Ова коло почнува со исклучително интересн дуел помеѓу Вест Хем и Челзи, два тима кои играат под очекувањата оваа сезона. „Чеканите“ се најголемо разочарување и се борат за опстанок, иако имаат квалитет за многу повисок пласман. Челзи од друга страна се наоѓа на 9-то место на табелата, па бодовите им се прекупотребни на двата тима. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Арсенал – Брентфорд – 1

Арсенал е на првото место на табелата и со победа на овој меч ќе може да замина на разлика од цели 8 бода пред Манчестер Сити. „Топџиите“ се во одлична форма, но минатото коло доживеаа непријатен пораз на гостувањето кај Евертон, па ќе сакаат веднаш да се вратат на победите. Брентфорд оваа сезона е најпријатно изненадување во Премиер лигата. Моментално се наоѓа на 7-то место на табелата и игра одлично протув фаворитите, па сигурно нема лесно да се предаде. Сепак веруваме дека домаќинот ќе ги освои трите бода, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во Bet365.

Кристал Палас – Брајтон – ГГ

Брајтон игра одлично и се наоѓа на 6-то место на табелата. После заминувањето на Потер имаа мал пад на формата, но потоа дојде Де Зерби па играта дури и подобро. Тимот е растеретен од притисок и тоа е голема предност. Од друга страна Кристал Палас е е непредвидлив, но домашниот терен е предност. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во 22Bet.

Фулам – Нотингем Форест – ГГ

Фулам имаше одлична серија на победи, но во последно време има пад на формата, па на последните три кола освои само еден бод. Сега има противник по мерка за да ги освои трите бода. Форест сигурно нема лесно да се предаде, нема пораз веќе пет меча и е во одлична форма. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Лестер – Тотенхем – 3+

Еден од најинтересните дуели ова коло. Тотенхем доаѓа со голема самодоверба после победата над Сити и сигурно ќе сака да ги освои трите бода. „Спарси“ за неколку дена играат во ЛШ, па сигурно ќе бидат внимателни. Од друга страна Лестер е блиску до зоната за испаѓање и му требаат бодови. Очекуавме натпревар со многу голови, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.90 во Bet365.

Саутемптон – Вулверхемптон – ГГ

Директен дуел на два тима кои се борат за опстанок. Саутемптон е на последното место и со една нога во втората лига, па тешко дека ќе може да се спаси. Волците во последно време играат подобро и на последните три меча запишаа две победи. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Борнмут – Њукасл – 2

Њукасл игра фантастично оваа сезона, но на последните пет меча запиша само една победа и падна на 4-то место. Ова е одлична шанса да се врати на победите бидејќи има противник по мерка. Борнумт е на претпоследното место и се наоѓа во катастрофална форма со само еден освоен бод на последните пет меча. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Лидс – Манчестер Јунајтед – ГГ

Овие два тима играа пред само три дена на „Олд Трафорд“ и Јунајтед се спасуваше од пораз бидејќи имаше негатива од два гола. Лидс после тренерската смена доби позитивна енергија и мора да освојува бодови бидејќи се бори за опстанок. Од друга стана Јунајтед  емногу поквалитетен и доаѓа по трите бода. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Манчестер Сити – Астон Вила – 3+

Сити после поразот од Тотенхем повеќе нема право на кикс бидејќи заостанува пет бода зад Арсенал. „Граѓаните“ се пред императив победа и ќе мора да ги освојат трите бода, иако Астон Вила е непредвидлив противник. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.55 во 22Bet.

Ливерпул – Евертон – ГГ

Градското дерби овој пат ќе има поинаков шмек, бидејќи двата тима играат под сите очекувања. Евертон се бори за опстанок, но после тренерската смена го победи лидерот Арсенал и ја поткрена самодовербата. Од друга страна Ливерпул игра непрепознатливо и мора што поскоро да се врати на победите. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*