Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Твенте – Ајакс

Во рамките на холандскиот куп, вечер од 18:45 ќе се сретнат екипите на Твенте и Ајакс.

И двете екипи се дел од првата лига на Холандија, но општопознато е дека Ајакс е поквалитетен тим и дека има повеќе шанси на овој натпревар.

Домаќините немаат пораз на последните пет натпревари, поточно во тој временски период запишаа четири реми и една победа, додека гостите се во нешто подобра форма и во истиот временски период запишаа три реми и две победи.

Најдобрата онлајн обложувалница, за овој натпревар ни претстави зголемени-бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1/1 коефициент зголемен од 6.00 на 6.50
  • 1-2 точен резултат коефициент зголемен од 9.00 на 9.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*