Тикет на денот е-Спорт (10.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра третото коло од турнирот CCT West Europe Series #1, а ние ви нудиме два меча меѓу тимови кои се на средина на табелата и за кои овој меч значи две работи – или чекор поблиску до осминафинале или до елиминација.

Mixfits – Nexus – 1 @ 2.37 во Bet365

Mixfits се извлече против Endpoint по поразот од Bluejays (0-2) во воведното коло на турнирот, па денеска ќе се бори за втора победа на турнирот, но и петти триумф во претходните пет меча во сите конкуренции. За разлика од нив, Nexus во првото коло го изненади Illuminar со 2-1, но сите слабости се забележаа против iNation (0-2), а во меѓувреме имаа и болен пораз од The Prodigies, па може слободно да кажеме дека нивната самодоверба е разнишана, додека притисокот сè повеќе расте. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Spirit Academy – Into The Breach – 2 @ 1.53 во 22Bet

Натпревар кој треба да го решат нијанси затоа што играат добри и двете екипи. Spirit Academy загуби од Eyeballers, но славеше против FTW на турнирот, додека Into The Breach одигра два драматични натпревари за на крајот да го победи Tricked, но и да загуби од Young Ninjas. Се очекува тимовите да влезат внимателно во оваа средба затоа што досега се немаат сретнато, но поради една победа во сите натпреварувања предност му се дава на Into The Breach, па така и ние ќе го направиме тоа и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*