Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Блекбурн – Виган

Вечер во  21:00 часот во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Блекбурн и Виган.

Домаќините се во многу поповолна ситуација и покрај тоа што на последните неколку дуели играат катастрофално, поточно успеаа да запишат само една победа во последните пет натпревари. Виган од друга страна е на последната позиција на табелата и како што стојат работите важат за едни од посериозните кандидати за елиминација.

За овој натпревар, најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени квоти за два типови и тоа:

  • 2-0 точен резултат коефициент зголемен од 9 на 9.50
  • Вил Кејн да постигне прв погодок коефициент зголемен од 8.50 на 9.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*