Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Фиорентина – Сампдорија

Денес во рамките на италијанскиот Куп ќе се играат два натпревари.

Еден од понудените дуели е натпреварот помеѓу Фиорентина и Сампдорија кој е закажан за во 18:00 часот.

Домаќините се во добра форма и немаат пораз на последните пет дуели во рамките на сите натпреварувања, додека Сампдорија запиша пораз на последниот дуел против Наполи, а пред тоа имаа три победи и само едно реми.

Најдобрата онлајн обложувалнциа, Bet365,  за овој натпревар понуди зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент зголемен од 8.50 на 9.50
  • Џонатан Икон да постигне погодок коефициент зголемен од 4.33 на 4.75

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*