Тикет на денот (петок, 13.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Лигите полека влегуваат во втората половина и се уште сите не се започнати, но како што изминува времето ќе се случи и тоа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Севиља – Виљареал – 2 @ 2.60 во Mozzart

Жолтата подморница започна да игра на сосема друг начин под водство на Кике Сетијен. Тимот кој многу ретко даваше голови, сега игра офанзивно и покрај  тоа што постигнува, доста и прима голови. Виљареал има шест врзани победи, по три во Ла Лига и Купот на кралот, но највредната беше во минатиот викенд против Реал Мадрид. После победата на тој дуел, Виљареал е на делба на 5-то место. Пласманот во ЛШ е најважна цел за овој тим, со плус секако добар резултат во Европа. Селта во минатото коло зеде три бода против Елче, но се уште е на лоша позиција, поточно на 16-то место. Веруваме дека Виљареал е во налет и очекуваме да победат на овој натпревар без поголеми проблеми. Типуваме 2 со квота 2.60 во Mozzart.

Астон Вила – Лидс – 1 @ 1.97 во Bet365

Астон Вила игра добро откако ги презеде Унаи Емери и резултатите се многу подобри за разлика од кога ги водеше Стив Џерард, но се уште се далеку од врвот на табелата. Моментално се на 11-то место со 22 бода и го предводат вториот дел на табелата, а во претходнтоо коло ремизираа со Вулвс на домашен терен. Минатиот викенд играа во ФА купот и сензационално беа поразени на домашен терен од Стивенејџ. Лидс исто така играа во ФА купот и ремизираа со Кардиф и ќе имаат поправен на домашниот Еланд Роуд, а овој тим не зна е за победа веќе четири кола во Премиер лигата. Наш предлог е да изиграте 1 со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*