Серија А 17-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 17-то коло во Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби на „Сан Сиро“ помеѓу шампионот Милан и Рома.

Фиорентина – Сасуоло – ГГ

Фиорентина се наоѓа на 10-то место на табелата, но овој тим има квалитет да се бори за пласман во Европа. Поради тоа мора да почне да освојува бодови, особено на домашен терен. Минатото коло не успеа да ја победи Монца, па поради тоа нема право на кикс на овој меч и се наоѓа пред императив победа. Сасуоло минатото коло доживеа непријатен пораз на домашен терен, па ќе сака што побрзо да се поправи. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Јувентус – Удинезе – 1

Јувентус минатото коло многу потешко од очекувањата дојде до победа против Кремонезе и тоа во судиското продолжение. Меѓутоа, „бјанконерите“ се тим во најдобра форма на првенството и запишаа седум победи со ред без примен гол. Сега се доближија до врвот и немаат право на кикс ако сакаат да се замешаат во трката за Скудетото.Удинезе е во слободен пад и нема победа на последните пет меча. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во Bet365.

Монца – Интер – 2

Монца после тренерската смета заигра добро и моментано е далеку од зоната за испаѓање, а минатото коло остана непоразена во Фиренца. Меѓутоа, Интер против Наполи покажа дека е во одлична форма, се врати во борбата за врвот и сигурно ќе сака да ја продолжи серијата победи. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1,50 во 22Bet.

Салернитана – Торино – ГГ

Салернитана минатото коло доживеа пораз од шампионот Милан, но тоа беше и очекувано. Сепак, добра вест е дека Очоја блескаше меѓу стативите, па овој тим доби големо засилување. Салернитана игра над сите очеквања оваа сезона, а Торино минатото коло се спасуваше од пораз против најслабиот тим во лигата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Лацио – Емполи – 1

Лацио минатото коло доживеа непријатен и изненадувачки пораз од Лече, иако имаше водство на полувремето. Поради тоа тимот на Сари нема право на кикс и мора да им се врати на победите ако сака да остане во трката за четвртото место.Емполи е во сигурната зона, игра добро и сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1,65 во Bet365.

Специја – Лече – ГГ

Лече е во одлична форма и во серија од три победи по ред. Со голема самодоверба оди на ова гостување после победата над Лацио, но и Специја исто така во последно време игра се подобро и нема пораз на последните три меча. Очекуваме израмнет меч, а нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Сампдорија – Наполи – 3+

Сампорија е најголемо разочарување оваа сезона во Серија А и се наоѓа во исклучително тешка позиција. Меѓутоа, минатото коло запиша голема победа против Сасуоло, па очекувањата се во новата година да видиме ново лице на овој тим. Сепак, лидерот Наполи е голем фаворит за победа. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Mozzart.

Милан – Рома – 1

Милан минатото коло го искористи поразот на Наполи и дојде до пет бода од врвот. Поради тоа нема право на кикс ако сака да ја одбрани титулата. Рома игра топло-ладно, но во последно време нема добри резултати на „Сан Сиро“. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 воBet365.

Верона – Кремонезе – ГГ

Верона е најслабиот тим во лигата и тешко дека ќе успее да избори опастанок, но минатото коло одигра одлично на гостувањето кај Торино. Тоа им дава надеж на навивачите, а сега имаат противник по мерка за да освојат бодови. Кремонезе несреќно беше поразен од Јувентус и сака позитивен резултат на овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во 22Bet.

Болоња – Аталанта – ГГ

Болоња пред паузата беше во одлична форма, а тоа го покажа и на гостувањето кај Рома, иако беше поразена со 1:0. Избраниците на Мота лесно можеа да дојдат до позитивен резултат, па сигурно ќе имаат голем мотив против Аталанта. „Божицата“ се спаси од пораз против Специја,  но полека заостанува од врвот. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*