Тикет на денот е-Спорт (07.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Ова е одличен ден за нови натпревари од е-Спортот, а на денешната програма е Forward Cup и постои само едно прашање, а тоа е кој ќе го фати „последниот воз“ за нокаут-фазата.

Atlantic – Nexus – 1 @ 2.30 во 22Bet

Ниту едниот, ниту другиот тим не блескаше во воведните три кола, па денеска еден од нив ќе се збогува од турнирот. Team Atletic почна со убедлив пораз од FTW, по што се разбуди и славеше против The Chosen Few, меѓутоа налета на незгодниот Ungentium и дојде до раб на елиминација. Nexus не беше воопшто добар, иако сè можеше да се промени ако во првото коло славеше против Ungentium (1-2). Сепак, единствено позитивно нешто е нивниот триумф со Royals, иако и тој беше остварен потешко од очекуваното. Наш предлог за овој меч е 1 со коефициент 2.30 во 22Bet.

Los Kogutos – FTW – 2 @ 1.66 во Bet365

Los Kogutos се наоѓа во очајна форма со еден триумф на последните пет натпревари, а нешто слично е и со FTW, па ова ќе биде тешка битка за опстанок. Единствена причина поради која FTW ја носи улогата на фаворит е нивниот убедлив триумф против Team Atlantic од 2-0 на 16 декември минатата година. Ова дефинитивно ќе биде забавен натпревар за навивачите, но не и за играчите. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*