Серија А 16-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес продолжува Серија А после мундијалската пауза и на програмата е комплетното 16-то коло, кое ни носи неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби.

Салернитана – Милан – 2

Се чини дека мундијалската пауза дојде во вистинско време за Милан. Шампионот се наоѓа на второто место на табелата, но заостанува цели 8 бода зад Наполи и нема право на кикс. „Росонерите“ имаат неколку повредени фудбалери, но секако имаат квалитет да ги освојат трите бода и се пред императив победа. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.50 во Mozzart.

Сасуоло – Сампдорија – 3+

Сасуоло влезе во многу лоша серија пред паузата и на последните четири меча освои само еден бод, па моментално се наоѓа на 15-то место на табелата. Поради тоа сигурно ќе сака да им се врати на победите, а сега има и противник по мерка. Сампдорија се наоѓа на претпоследното место на табелата со само 6 освоени бода и тешко дека ќе успее да избори опастанок. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Специја – Аталанта – 2

Аталанта имаше феноменален старт на сезоната, долго време беше без пораз, но во последните пет меча запиша дури четири порази, па падна на 6-то место на табелата. Се чини дека мундијалската пауза дојде во право време за тимот на Гасперини, па сега сака со победа да ја почне новата година. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во 22Bet.

Торино – Верона – 1

Верона е убедливо најлошиот тим во лигата и со една нога е веќе во втората лига. На првите 15 меча запиша дури 12 порази, па ни тренерската смена не донесе промени. Торино игра според очекувањата, се наоѓа на 9-то место на табелата и е во добра форма, па на последните четири меча запиша три победи. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Рома – Болоња – 3+

Рома пред паузата беше во лоша форма, на последните пет меча запиша само една победа, па падна на 7-то место. Поради тоа нема право на кикс, а Мурињо имаше одлични припреми за време на паузата. Од друга страна Болоња е во одлична форма и на последните пет меча запиша четири победи. Очекуваме неизвесен меч со многу голови, нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во Bet365.

Лече- Лацио – 2

Лацио се наоѓа на четвртото место на табелата и оваа сезона сигурно ќе се бори за висок пласман. Доколку сака да заврши во Топ 4 ќе мора да победува на вакви гостувања, бидејќи конкуренцијата е голема. Тимот на Сари има квалитет да ги освои трите бода, но Лече сигирно нема лесно да се предаде на домашен терен. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.00 во 22Bet.

Кремонезе – Јувентус – 2

Јувентус после лошиот старт на сезоната влезе во добра форма, запиша шест победи на последните шест меча и се искачи на третото место на табелата. „Старата дама“ се уште има шанси да се замеша во трката за титулата, па едноставно мора да победи на ова гостување. Кремонезе е во зоната за испаѓање и го чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Фиорентина – Монца – 1

Фиорентина се наоѓа на 10-то место на табелата, но овој тим има квалитет да се бори за пласман во Европа. Поради тоа мора да почне да освојува бодови, особено на домашен терен. Монца после тренерската смена почна да игра добро, излезе од зоната за испаѓање, но тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Bet365.

Интер – Наполи – ГГ

Дерби на колото од кое многу ќе зависи остатокот на сезоната за целата лига. Наполи е лидер на табелата со цели 8 бода повеќе од второпласираниот Милан и дури 11 бода повеќе од Интер. За „Нероаѕурите“ ова е последна шанса да се приклучи во трката за титулата, па се освен победа за нив ќе биде неуспех. Од друга страна Наполи ако победи на ова гостување ќе биде чекор поблиску до титулата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во 22Bet.

Удинезе – Емполи – 1

Удинезе беше најпријатното изненадување на почетокот на сезоната, но во последните пет меча освои само три бода, па падна на 8-то место. Сега тимот од „Фриули“ сигурно ќе сака да им се врати на победите, а има противник по мерка. Емполи игра топло-ладно оваа сезона, но е далеку од зоната за испаѓање. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*