Натпревар со традиција (04.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на грчката Супер лига се сретнуваат екипите на Панетоликос и Атромитос.

Панетоликос е на 8-та позиција со вкупно 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 7 порази.

Атромитос е на 7-то место и досега имаат освоено 19 бода преку 5 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.93 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*