Премиер Лига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиерлигашите имаат богата новогодишна програма, па ведаш започнува 18-то коло, кое на програмата е во следните три дена и ќе ни донесе многу возбудливи натпревари.

Арсенал – Њукасл – ГГ

Арсенал оваа сезона на големо изненадување се наметна како еден од главните кандидати за титулата. Моментално се наоѓа на првото место на табелата со дури седум бода повеќе од второпласираниот Манчестер Сити. Сега на гости му доаѓа еден од тимовите кој  е во најдобра форма во лигата, па сигурно ќе биде сериозен тест. Њукасл е на третото место на табелата и ремито во минатото коло сигурно не ја намали самодовербата на тимот. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Евертон – Брајтон – 1X

Евертон е најголемото разочарување оваа сезона, се наоѓа во многу лоша форма и на последните пет меча освои само два бода. Моментално се наоѓа на само еден бод од зоната за испаѓање, па мора што побрзо да почне да освојува бодови, особено на домашен терен. Сега на гости им доаѓа Брајтон, кој е на средна на табелата и игра добро, но тешко дека ќе успее да ги освои трите бода на ова гостување. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1,45 на Bet365.

Лестер – Фулам – ГГ

Лестер после мундијалската пауза запиша два порази, па мора да се поправи. Вистина дека Лестер играше со два тешки противници, Њукасл и Ливерпул, па сега има противник по мерка да ги освои првите бодови во новата година. Фулам после паузата игра како препороден, запиша две победи е во извонредна форма, па сигурно дека и тие ќе сакаат да освојат бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Манчестер Јунајтед – Борнмут – 1

Манчестер Јунајтед игра во извонредна форма и се чини дека паузата дојде во вистинско време за „црвените ѓаволи“. Мометанлно се наоѓаат на 4-то место на табелата, но со победа во овој дуел може да се искачи едно место погоре. Тимот на Тен Хаг е во серија од три победи по ред, па сигурно ќе сака да ја продолжи добрата серија. Борнумт се наоѓа во лоша форма, има четири поради на последните пет меча и тешко дека ќе стигне до бодови. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Mozzart.

Саутемптон – Нотингем Форест – ГГ

Саутемптон е на последното место во лигата и тешко дека ќе успее да избори опстанок во елитата. Меѓутоа, сега на гости им доаѓа тим со само два бода повеќе, па ова е вистинска шанса за тимот конечно да дојде до победа. Ова е дерби на дното на табелата, па исходот е многу важен за двата тима. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Bet365.

Лидс – Вест Хем – 3+

Дуел на два тима кои се во исклучително лоша форма. Лидс се наоѓа на 14-то место, но освои само еден бод на последните три меча. Од друга страна Вест Хем е во серија од 5 порази во низа и од овој тим навистина се очекуваше многу повеќе. Очекуваме голема борба и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Астон Вила – Вулверхемптон – 1

Астон Вила игра се подобро и почна да се искачува на табелата, иако имаше ужасен старт и дојде до промена на тренерот. Минатото коло победи на гости кај Тотенхем, па самодовербата е на високо ниво и поради тоа важи за фаворит на овој меч. „Волците“ играат лошо, се на претпоследното место и им претстои грчевита борба за опастанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.95 во Mozzart.

Кристал Палас – Тотенхем – ГГ

Тотенхем игра многу лошо во последно време, запиша два порази на последните четири меча, па испадна од Топ 4. Поради тоа нема право на кикс на овој меч и мора да се врати на победите. Меѓутоа, ова по традиција е тешко гостување за „спарси“, иако Кристал Палас игра променливо оваа сезона. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

Челзи – Манчестер Сити – ГГ

Дерби на колото кое доаѓа во лош момент за двете екипи. Челзи и Сити минатото коло испуштија победи, па сега „граѓаните“ заостануваат седуим бода зад Арсенал, а Челзи седум бода од четвртото место на табелата. Ова е клучен дуел за двата тима кој ќе го одреди понатамошниот тек на сезоната. Очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*