Тикет на денот (вторник, 03.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Новата година започна баш добро. Понудата е одлична, а и денес продолжуваме со исто темпо. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Анталија – Фенербахче – 2&2+ @ 2.15 во Mozzart

Се навикнавме на фактот дека во турската Супер лига нема повеќе однапред запишани бодови. Ниту великаните како Галтасарај, Фенербахче и Бешикташ не можат да одат на некое гостување со очекување дека ќе се вратат со цел плен. Сепак, оддамна се нема случено двата најпопуларни клубови да бидат на врвот на табелата. Фенербахче на пауза замина како лидер, но во претходните две кола дојде до рокада и сега Галтасарај е на врвот. Домаќините беа во одлична форма пред паузата, врзаа три победи во првенството и две во купот, но сега два пати последователно беа поразени. Фенер изгуби на дербито во Трабзон, но потоа беа убедливи против Хатјаспор. Овде очекуваме гостите да победат без поголеми проблеми и типуваме 2&2+ со квота 2.15 во Mozzart.

Докса – АЕЛ Лимасол – 2 @ 2.05 во Bet365

За Докса стигнаа тешки денови. Тимот од Никозија врза три последователни порази во декември и се спушти на 12-то место. Посебно беше болен оној неуспех од претходното коло кога на домашен терен изгубија од Паралимни, тимот кој пред тоа во шест натпревари постигна само еден погодок. Сега имаат уште потешка задача бидејќи во гости им доаѓа АЕЛ од Лимасол, тимот кој веќе долго време е во врвот на кипарскиот фудбал. АЕЛ моментално е на 8-то место и се бори за пласман во плеј оф. Застатокот не е голем, но мора да продолжат со победи. Добрата форма очекуваме овој пат да ја потврдат со триумф над Докса. Ние типуваме 2 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*