Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Њукасл – Бормут

После завршетокот на Мундијалот следува божиќната пауза, но измеѓу овие денови сепак на терен ќе имаме натпревари од неколку натпреварувања.

Вечер од 20:45 во рамките на англискиот ЕФЛ Куп се сретнуваат екипите на Њукасл и Бормут.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени коефициенти за два типови и тоа:

  • 2-0 точен резултат коефициент 7.00 зголемен на 8.00
  • Алмирон да постигне погодок коефициент зголемен од 4.00 на 4.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*