Тикет на денот е-Спорт (21.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програмата ни е Dota 2, односно два натпревари од различни турнири. Прво ќе почнеме со BetBoom Xmas Show, па ќе продолжиме на EPL World Series America Season 2.

Rise – YNT – 1 @ 1.66 во Bet365

Rise Esports сè уште има шанси за втората позиција во групата А која треба да му обезбеди место во плејофот бидејќи досега има една победа и еден пораз, додека YNT најверојатно денеска ќе се збогува од натпреварувањето затоа што целосно разочара во првиот два настапи и загуби со по 0-2. Ова ќе биде прва пресметка меѓу двете екипи, а Rise со триумф би скокнал до втората позиција по три одиграни кола и ќе го чекува тешка битка во последното коло за задржување на местото. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Infamous – Balrogs – 1 @ 1.44 во 22Bet

Овој дуел ќе ни го даде вториот патник во Upper Bracket финалето на турнирот EPL World Series America Season 2. Infamous беше одличен во групната фаза и со шест победи и три порази го освои второто место, додека нивниот денешен ривал Balrogs заврши дури на шестата позиција со пет победи и четири порази, но сепак блесна во првото елиминациско коло и го прегази Ravens со 2-0. Со оглед на тоа дека има разлика во квалитетите на двете екипи, ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*