Ла Лига 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Од денес на програмата се натпреварите од седмото коло на Ла Лига каде што ќе имаме неколку исклучително интересни дуели. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Ла Лига.

Атлетик Билбао – Алмерија – 1

Првиот натпревар од Ла Лига за ова коло ќе се игра во Баскија каде што Билбао ќе го дочека тимот на Алмерија. Секако дека домаќините се едно од најпријатните изненадувања на овогодинашното издание на шпанското првенство, бидејќи оваа екипа се наоѓа на одличното четврто место на табелата. Алмерија е моментално на 16-то место на табелата и на последниот натпревар беа поразени на гостувањето кај Мајорка. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат без поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Кадиз – Виљареал – 2

Првиот дуел од саботната програма се игра во Кадиз каде што истоимената екипа на домаше нтерен ќе го дочека Виљареал. После шест изиграни натпревари Кадиз е на претпоследното место на табелата со само три освоени бода. Виљареал моментално ја држи шестата позиција на табелата и мора да признаеме дека фантастично започнаа. Наш предлог е 2 со квота 1.62 во Bet365.

Хетафе – Ваљадолид – 1

Хетафе катастрофално ја започна оваа сезона, меѓутоа како што изминува времето, така и екипата од предградието на Мадрид полека, но сигурно ја крева формата. Имено, на двата последните натпревари, остварија исто толку и победи, а последниот беше во минатото коло на гостувањето кај Осасуна. Ваљадолид од друга страна во двете последните кола запиша исто толку и порази, па слободно може да констатираме дека се во лоша форма. Ние типуваме 1 со квота 2.40 во 22Bet.

Севиља – Атлетико Мадрид – ГГ

Мора да признаеме дека од Севиља очекувавме многу повеќе на почетокот на сезоната. Имено, овој тим во моментов е на 15-то место на табелата со само еден бод помалку во однос на екипите кои наредната сезона ќе се преселат од елитата во понизок ранг. Атлетико Мадрид има доста проблеми, а најдобар доказ за тоа ни е седмата позиција на табелата со само 10 освоени бода. Овде предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.95 во 20Bet.

Мајорка – Барселона – 3+

Доста добро изгледа Мајорка на стартот на шампионатот, а некако во прилог на тоа иде и табелата која покажува дека овој тим е на средината на табелата, однсоно на 10-то место. Во минатото коло запишаа доста важен триумф и успеаа да земат три бода од натпреварот против Алмерија. Барселона игра фантастичнои веруваме дека сериозно може да им се спротистави на Реал Мадрид. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.63 во Mozzart.

Еспањол – Валенсија – Х2

Ако денот се познава по утрото, тогаш впечаокот е дека ова ќе биде доста тешка сезона за фудбалерите на Еспањол. Имено, Каталонците се наоѓаат на 17-то место на табелата со ист број бодови како и тимовите кои на крајот на сезоната ќе ја напуштат Ла Лига. Валенсија засега добро се снајде и моментално е на 9-то место, но прашањето е големо дали ќе успеат да изборат пласман во Европа. Овде очекуваме гостите да не бидат поразени и типуваме Х2 со квота 1.45 во Bet365.

Селта – Бетис – 3+

После две победи без примен гол, Селта во претходните два натпревари доживеа два тешки порази. Сепак мора да признаеме дека тоа не беа  воопшто наивни противници со оглед на фактот дека се сретнаа со Атлетико Мадрид и Валенсија. Сега во гости им доаѓа Бетис кој игра феноменално на стартот на шампионатот и моментално се наоѓаат на третото место на табелата. Ефикасноста овде би требало да биде присутна, па типуваме 3+ со квота 2.00 во 22Bet.

Жирона – Сосиедад – ГГ

Познато е дека Жирона оваа сезона се врати во најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал, па сигурно е дека примарната цел ќе им биде опстанок во друштво со најдобрите. Дефинитивно тоа нема да биде лесна задача, па ќе мора да ја сфатат работата посериозно. Сосиедад во минатото коло оствари важна победа на домешн терен против Еспањол каде што триумфираа со 2-1. Најреално на овој натпревар е да типуваме ГГ со квота 1.95 во 20Bet.

Реал Мадрид – Осасуна – 3+

И повторно Реал Мадрид е најсериозен кандидат за титула во Ла Лига. Тие се на првото место и досега имаат освоено максимален број на бодови, поточно на шест изиграни дуели запишаа исто толку и победи. Овој пат во гости им доаѓа Осасуна, тимот кој не игра кој знае колку фасцинантно на почетокот на оваа сезона. Повторно и на овој натпревар се фокусираме на погодоците, па 3+ се плаќа со одлична квота во вредност од 1.60 во Mozzart.

Рајо Валекано – Елче – Х2

Последниот натпревар од ова коло се игра во Ваљехас каде што Валекано ќе го дочека тимот на Елче. Домаќините играат доста променливо на почетокот на сезоната, а моментално се на 12-то место на табелата. Општиот впечаток е дека овој тим не би требало да има проблеми кога е во прашање опстанокот. Елче од друга страна е единствената екипа која се уште нема победа, па затоа веруваме дека овде ќе се потрудат да го остварат тоа. Како посигурно типуваме Х2 со квота 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*