Бундеслига 8-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Се оддолжи оваа пауза без Бундеслига. Натпреварите од 8-то коло продолжуваат денес, а дефинитивно во ова коло ќе биде доста интересно. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Баерн – Леверкузен – ГГ3+

Баварците немаат победено на четири последователни натпревари во Бундеслигата и тоа не се случило во последните две децени. После фантастичниот старт и победата во првите три кола со 15 постигнати голови, следеше серија од три реми и пораз од Аугсбург во последното коло. Фармацевтите се исто така во лоша форма, но барем успеаа да го победат Атлетико Мадрид во ЛШ. Пласманот ти понатаму е катастрофален за двете екипи, па време е да започнат со пресврт на работите. Типуваме ГГ3+ со квота 1.64 во Mozzart.

Келн – Дортмунд – ГГ

Милионерите не ја искористија слабота на Баерн и после седум кола имаат само три бода повеќе од нив, иако Баварците се четири кола без победа. Меѓутоа и Дортмунд имаше свои проблеми и доживеаа убедлив пораз од Лајпциг. Келн беа сосема солидни во минатата сезона и се изборија за пласман во конференциската лига. Во првите две кола зедоа четири бода бидејќи победија против Словачко, а ремизираа со Ница. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.53 во Bet365.

Ајнтрахт – Унион Берлин – Т22+

Тимот од Франкфурт почна да игра баш како што посакуваа. Во претходните два натпревари славеа во Марсеј и во Штутгарт. Дефинитивно им е подобро кога гостуваат бидејќи пред тоа врзаа два порази на домашен терен. Унион Берлин игра фантастично од почетокот на сезона и верувале или не се наоѓаат на лидерската позиција на Бундеслигата. Овде немаме фаворит за конечен исход, па типуваме Т22+ со квота 2.95 во 22Bet.

Фрајбург – Мајнц – 1

Уште eдно пријатно изненадување во Бундеслигата е учинокот на Фрајбург во првите седум кола. Тие освоија 14 бода од кои 10 ги зедоа на гостувањата. Фрајбург во претходните сезони почнуваше одлично, но покасно попуштатше. Во гости овој пат им доаѓа Мајнц, тимот кој победи на три пати на четири гостувања, но на последното убедливо изгубија во Синсхајм од Хофенхајм. Ние овде веруваме дека домаќините можат да победат и типуваме 1 со квота 2.20 во 20Bet.

Лајпциг – Бохум – 1&2+

Не знаеме што повеќе се случува со Лајпциг. Таман помисливме дека победата над Дортмунд ќе биде преокрет, следуваа два нови порази, еден во ЛШ и еден во Бундеслигата. Биковите имаат 8 бода од седум кола, а врвот е далеку, но не е невозможно да се приклучат во битката за пласман во елитното европско натпреварување. Бохум игра доста слабо и ако продолжат со ова темпо многу лесно можат да се вратат во Цвајт. Имаат само еден бод во првите седум кола и тоа е навистина премалку. Ние типуваме 1&2+ со квота 1.40 во Mozzart.

Волфсбург – Штутгарт – Х

Никако да им тргне на тимот на Волфсбург. Оваа екипа е на претпоследното место и после седум кола има само една победа и тоа тие три бода ги освои во Франкфурт. Во претходното коло запишаа нов пораз и тоа од Унион Берлин со резултат 2-0. Швабите не се во кој нае каква форма и заедно со Бохум се единствените тимови без победа во Буднеслигата. Овде очекуваме реми и типуваме Х со квота 3.45 во Bet365.

Вердер – Менхенгладбах – 2

Вердер во првите пет кола играа доста отворено и постигнаа 12 гола, додека во рпетходните два натпревари успеаа само еднаш да ја затресат мрежата на ривалот. Тие се опасни во финишот на натпреварот, а не смее да се заборави дуелот против Дортмунд каде што постигнаа три погодоци скоро во судиската надокнада. Менхенгладбах серијата од три натпревари без пораз ја прекина со фантастичната победа на Лајпциг и со тоа се вратија на подобрите позиции на табелата, поточно на шестото место. Очекуваме дека гостите ќе победат на овој натпревар и типуваме 2 со квота 2.80 во 22Bet.

Херта – Хофенхајм – 3+

Берлинците само што започнаа со позитивни резултати следуваше двонеделната пауза. Херта со пет бода од претходните три кола успеа да побегне од дното на табелата, но не и да замине толку далеку. Полсе победата во Аугсбург запишаа две последователни ремија. Гостите изгубија еднаш во претходните шест натпревари, а на последните два зедоа четири бода. Овде типуваме 3+ со квота 1.60 во 20Bet.

Шалке – Аугсбург – 0-2

Ова е еден од натпреварите каде што победата не вреди три, туку шест бода. Веќе сега е јасно дека овие два тима ќе се борат за опстанок, а тоа не е ништо ново за Аугсбург. Шалке првата победа ја оствари против Бохум во новата сезона, но потоа веднаш беа поразени во Дортмунд. Аугсбург најдобар фудбал играше пред паузата и врзаа две победи без примен погодок што и не е мала работа. Наш предлог за овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.98 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*