Тикет на денот (сабота, 01.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

После кратката пауза за репрезентации каде што се натпреваруваа во рамките на Лигата на нации, повторно ни се враќа клупскиот фудбал. Натпревари имаме многу, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Келн – Дортмунд – 2 @ 2.00 во Mozzart

Келн е на средината на табелата и за нив единствена цел е да обезбедат пласман во Европа за што реално имаат големи шанси. Тие во последните пет натпревари имаат само една победа, па овој натпревар не го дочекуваат во кој знае колку добро расположение. Дортмунд од друга страна е на 2-то место и со оглед на лошата ситуација на Баерн Минхен, може да кажеме дека оваа сезона имаат огромни шанси за да земат титула. Доколку сакаат да ги остварат тие амбиции ќе мора да победуваат на натпревари особено како со денешниот противник. Ние на овој натпревар типуваме 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Емполи – Милан – 2/2 @ 2.50 во Bet365

Емполи после подолг период запиша победа во последното коло, поточно тоа за нив во седум изиграни натпревари беше единствен триумф, па благодарение на тие три бода тие се оддалечија од црвната зона. Милан пак игра солидно досега и покрај тоа што запиша неколку негативни резултати. Се наоѓаат на горните позиции на табелата, а како главна цел им е да обезбедат пласман во Лигата на шампиони. Гостите се далеку поквалитетен тим и веруваме дека ќе го надиграат тимот на Емполи. Ние типуваме 2/2 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*