Тикет на денот е-Спорт (29.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат два четвртфинални дуели на ESL Pro League Season 16, па така ќе ги дознаеме првите две екипи кои ќе бидат дел од самата завршница на популарниот турнир во CS:GO.

Mouz – Team Liquid – 1 @ 1.66 во Bet365

Mouz ги оправда очекувањата пред почетокот на натпреварувањето, па со четири победи и еден пораз избори нокаут-фаза, каде што закажа пресметка со Team Liquid и сега има претстои незгоден ривал за место меѓу најдобрите четири на турнирот. Team Liquid немаше најдобри резултати во групата Д, па со три победи и два порази едвај ја мина групната фаза, по што се мачеше и против Fnatic (2-1), па сега нè очекува возбудлива пресметка. Иако овие екипи одамна се немаат соочено, сепак наш фаворит денеска ќе биде Team Liquid и затоа предлагаме 2 со квота 1.66 во Bet365.

Cloud9 – Faze Clan – 1 @ 2.10 во 22Bet

Cloud9 го совлада Faze Clan со 2-1 пред три месеци, а сега сака да го повтори истиот успех за да продолжи кон титулата на ESL Pro League, иако сите се свесни дека тоа нема воопшто да биде лесно. Cloud9 со четири победи и еден пораз ја мина групната фаза додека Faze Clan имаше идентичен резултат во групата Б, по што мораше да го елиминира и Complexity во осминафиналето. Со оглед на победата во претходниот меѓусебен дуел, како и големите очекувања на Cloud9 од турниров, наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*