Тикет на денот (четврток, 29.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда отколку што тоа беше случај во претходните неколку дена, но и покрај тоа ние се потрудивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Мачва – Црвена Звезда – 5+ @ 1.82 во Mozzart

Вчерашниот ден ни покажа дека изненадувањата во купот се возможни бидејќи Партизан беше елиминиран од Раднички од Сремска Митровица. Да се задржеме на овој дуел. Мачва оваа сезона се натпреварува во втората лига и моментално оваа екипа е на 10-то место на табелата со 12 освоени бода. Во минатото коло на домашен терен изиграа достта добар натпревар и успеаа да ремизираат против првопласираниот тим на ИМТ. Звезда игра нешто послабо во последно време, но многу лесно можатт да ја вратат посакуваната форма. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 5+ со квота 1.82 во Mozzart.

Хонка – Хелсинки – 2 @ 2.55 во Bet365

Финскотто фудбалско првенство полека, но сигурно влегува во својата завршница, а како што сега стојат работите, многу лесно може да се случи Хелсинки да ја одбрани шампионската титула на оваа скандинавска земја. Имено, во овој момент се наоѓаат на првото место на табелата со пет бода повеќе во однос на Купс, а вчера изиграа исклучително лош натпревар на гостувањето кај СЈК и изгубија со резултат 3-1, па со евентуална победа на овој дуел би стигне до недостижна предност. Хонка од друга страна игра многу лошо во последно време, иако генералниот впечаток е доста добар бидејќи овој тим се наоѓа на фантастичното трето место на табелата. Ние овде веруваме дека Хелсинки ќе победи и типуваме 2 со квота 2.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*