Специјал тикет за натпреварот Лахти – ВПС

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига – група елиминација се сретнуваат екиптие на Лахти и ВПС.

Лахти е во доста лоша позиција и се наоѓаат на плеј оф позицицијата, додека ВПС е на сигурно, па веруваме дека се ќе направат за да останат таму.

Во однос на денешниот натпревар, може да констатираме дека Лахти нема повеќе право на кикс, па ова ќе биде доста интересен дуел.

Ние решивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 7, а нашиот избор е:

  • ГГ
  • Повеќе голови во второ полувреме
  • Х во прво полувреме

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*