Тикет на денот е-Спорт (22.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Досега беа одиграни две кола на CCT Central Europe Series #2, па по денешните средби ќе бидат познати дел од патниците во плејофот на популарниот турнир во CS:GO.

eSuba – Bluejays – 2 @ 1.66 во 22Bet

Bluejays излезе како победник од претходната пресметка со eSuba на 25 мај, додека на турниров им оди одлично и победникот од овој меч ќе игра директно во нокаут-фазата. Bluejays на првите две пресметки славеше со 2-0 против Nexus и 2-1 против Honoris, додека eSuba беше подобар ги совлада k23 и Apeks со по 2-0. Ќе гледаме интересна средба, а ние веруваме дека серијата од четири триумфи, Bluejays ќе ја круниса со петта победа. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во 22Bet.

Into The Breach – Sinners – 1 @ 2.00 во Bet365

Овие две екипи се, исто така, максимални како претходниот пар, односно имаат по две победи во воведните две кола. Into The Breach ги реши Mouz и Illuminar со по 2-0, додека Sinners беше подобар од Eyeballers со 2-1, како и Los Kogutos со 2-0. Нијанси ќе го решат победникот на оваа пресметка, а ова е идеална шанса за Into The Breach да ја прекине мини-кризата од два порази по ред во сите натпреварувања. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*