Тикет на денот (четврток, 22.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Конечно понудата денес е нешто подобра, а тоа е благодарение на продолжението од Лигата на нации. Ова натпреварување ќе биде во фокусот и наредните денови се до повратокот на клупскиот фудбал во наредниот викенд. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Полска – Холандија – ГГ3+ @ 2.20 во Mozzart

Холандија е на врвот на табелата на оваа група во дивизија А и се наоѓаат на добар пат да бидат учесници во завршниот турнир каде што ќе се дознае новиот победник на Лигата на нации. Тие веќе играа во финалето на ова натпреварување во првото издание, но беа поразени од Португалија. Не е ова лесна група, но дефинитивно нема Холанѓаните да се предадат лесно. Полска два пати беше поразена од Белгија и сега не можат до првото место, но важно е тоа што ќе останат во А дивизија и наредната сезона. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.20 во Mozzart.

Франција – Австрија – 1&3+ @ 2.06 во Bet365

Ако не победи Франција на овој натпревар, дефинитивно ќе испаднат од А дивизијата на Лигата на нации и тоа во година кога треба да ја бранат титулата прваци на светот што ја освоија пред четири години во Русија. Дефинитивно за нив би било голем срам да бидат елиминирани од групата со најдобрите репрезнетации, па веруваме дека ќе направат се за да останат тука. Австрија засега има четири бода, а во последниве натпревари и не блескаат бидејќи запишаа два порази и само едно реми. Овде очекуваме домаќините да победат без поголеми проблеми и типуваме 1&3+ со квота 2.06 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*