Тикет на денот е-Спорт (13.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Doritos Balkan League Season 1 ќе биде турнирот кој ќе биде во центар на внимание за нас денеска и ќе ви понудиме два натпревари, а треба да се напомене дека во натпреварувањето учествува и македонскиот Bluejays, но и 0to100.

iNation – 0to100 – 2 @ 2.25 во 22Bet

iNation Има само една победа на последните четири пресметки во сите конкуренции, а таа ја остварија против WinX со 16-7, додека 0to100 беа убедливи во првиот меч и триумфираа со неверојатни 16-1 против бугарски K1CK, а имаат и уште една победа во последните четири пресметки.

Мечот ќе биде возбудлив без сомнеж, а страшниот старт на 0to100 ветува дека тимот може да оствари подобар пласман на турнирот, но и место во плејофот каде што обезбедуваат шест од осум екипи.

Поради подобриот старт на турнирот од страна на 0to100 ние очекуваме нивна победа, иако нема да биде лесно против противникот од нашиот северен сосед. Наш предлог е 2 со квота 2.25 во 22Bet.

Bluejays – WinX – 1 @ 1.36 во Bet365

Bluejays сите го познавате, а тоа е екипа која почна со пораз од 15-19 по многу драма, но сепак има и три победи на претходните пет пресметки, па ќе биде фаворит во денешната пресметка.

WinX има само една победа на последните четири пресметки, при што загуби од Big, Forze и iNation, па во лоша форма го пречекува македонскиот тим.

Добрата форма на Bluejays му ја дава и фавортиската улога за прв триумф на турнирот и чекор напред кон пласман во нокаут-фазата, каде што се очекува да заврши на крајот. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*