Зголемени коефициенти во Bet365 за натпреварот Тотенхем – Арсенал

Денес во рамките на вонредното коло од англиската Премиер лига имаме само еден натпревар и дефинитивно може да го ставиме во категоријата на дерби дуел.

Силата ќе ја мерат Тотенхем и Арсенал, а и двете екипи имаат очајна потреба за бодови. Во Bet365 за овој дуел нудат зголемени коефициенти – бонус квоти за одредени игри, па зошто да не ја искористите таа можност.

Станува збор за зголемени квоти на 2 знаци и тоа:

  • Точен резултат 1-2 коефициент зголемен од 13 на 17
  • Црвен Картон на натпреварот зголемена квота од 4.50 на 5  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*