Тикет на денот (петок, 13.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

За разлика од претходните месеци, овој петок немаме во понудата натпревари од петте најјаки лиги во Европа бидејќи се играат последните и претпоследните кола. Од тоа што ни е понудено се надеваме дека ние ја направивме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лутон – Хадерсфилд – Х2&0-2 @ 2.25 во Mozzart

Во првиот натпревар од плејофот за пополнување на Премиер лигата во Лондон се сретнуваат екипите на Лутон и Хадерсфилд. Хадерсфилд што стигна до тука не е некое изненадување и тоа се најавуваше од почетокот на сезона иако овој тим започна со одличните игри кон крајот на ноември. Лутон од друга страна мора да признаеме дека пријатно не изненади. Долго беа во пониските лиги, дури и испаѓаа во аматерскиот ранг, а со повратокот во Чемпионшип се вратија на големата сцена. Овде веруваме дека нема да имаме кој знае колку ефикасен натпревар, а очекуваме гостите да не бидат поразени. Типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.25 во Mozzart.

Реал Сосиедад – Алмерија – ГГ3+ @ 2.20 во Bet365

Првиот натпревар од 40-то коло на шпанската Сегунда може да кажеме дека е и најважен натпревар во ова коло. Се сретнуваат два тима на кој бодовите им се неопходни, а трите бода можат да ги земат и едните и другите. Сосиедад Б се бори за опстанок во Сегунда каде што влегоа минатата пролет, а на само три кола до крајот се наоѓаат веднаш над црвената зона. Aлмерија од друга страна е на лидерската позиција и тие ќе направат се за да останат тука до крајот на сезоната. Овде бодовите се потребни за двете екипи, па сметаме дека ќе имаме интересен и ефикасен натпревар. Типуваме ГГ3+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.95

1 Comment

  1. Mozete li poceti objavljivati tikete dana,da objavljujete vise sportskih dogadjaja,a ne samo 3.Nekada ste objavljivali tikete sa tipovanjima za tekuci dan i bilo je 10 parova sportskih dogadjaja sa tipovanjima.Bilo bi pozeljno da ponovo pocnete objavljivati po 10 tipovanja svaki dan,kao sto ste ranije tako radili.Hvala!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*