Тикет на денот е-Спорт (06.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме натпреварите од RLCS 2021-22 – Spring: EU Regional Event 1, па како за прормена во тикетот ќе имаме два меча во фудбал со автомобили кои веруваме дека ќе ви го украдат вниманието.

Evil Geniuses – Team Liquid – 1 @ 1.40 во Bet365

Плејофот на турнирот ќе го почнеме со меч меѓу два квалитетни тима кои досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен меч, меѓутоа фаворитската улога ја има Evil Geniuses од кој се очекува да стигне барем до полуфиналето. Evil Geniuses запиша две тешки победи на последните три меча, додека Liquid помина нешто полесно, но сепак веруваме дека ќе ни понудат квалитетен фудбал. И поразениот тим нема за што да жали затоа што ќе добие нова шанса во Lower Bracket, а што се однесува до денешниот дуел, наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

Karmine Corp – SMPR Esports – 1 @ 2.00 во 22Bet

Karmine Corp досега двапати му одржа лекција на SMPR и го совлада со 4-2 и 3-2, па сега ќе ја брка и третата победа против британскиот тим, иако тоа нема да биде воопшто лесно. Karmine Corp загуби во претходното коло од Team Queso по голема битка со 3-2, додека претходно го совлада Rix.gg, додека SMPR имаше една убедлива победа против NaVi и еден пораз од EndPoint. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*