Тикет на денот (петок, 06.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се поблиску е крајот на сезоната, па останаа уште два викенди со добра понуда, а потоа следува летната пауза. Ние се потрудивме за денес да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Перуџа – Монца – 2 @ 2.05 во Mozzart

Во италијанската Серија Б се игра последното коло пред баражот за елитата, но и баражот за елитата. Екипата на Монца моментално е на втортото место и сакаат тука да останат, а ако се случи тоа наредната сезона ќе играат во Серија А и нивната цел ќе биде исполнета. Перуџа моментално е на 9-то место со три бода помалку од Фросиноне и ако овој тим изгуби од Пиза на домашен терен, Перуџа со победа би влегла во Плеј оф. Веруваме дека овде повеќе мотив имаат гостите и очекуваме без поголеми проблеми да слават на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 2.05 во Mozzart.

Фортуна – Дармштат – 2 @ 2.00 во Bet365

Само две кола остана да се изиграат и ќе се спушти завесата на уште едно издание во германската Цвајт лига. Дармштат е исто така еден од тимовите кој играше во Бундеслигата, но се врати во Цвајт, па оваа сезона се на вистински пат да се вратат во елитата што би било одличен успех. Домаќините се во добра форма и на последните 11 натпревари немаат пораз, но ниту тој фантастичен учинок не им помогна за да се смешаат во борбата за елитата. Овде веруваме дека гостите ќе притискаат и предлагаме 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*