Бундеслига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Од сабота започнуваат натпреварите на германската Бундеслига каде што ќе бидеме сведоци на многу интересни дуели. Баерн Минхен се оддалечи на првата позиција, додека борбата за Европа ќе биде голема. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Аугсбург – Херта – ГГ

Првиот натпревар од новото коло во Бундеслигата ќе биде помеѓу две екипи кои доаѓаат од долниот дел на табелата. Домаќините се наоѓаат малку на посигурна позиција, но се уште немаат обезбедено сигурен опстанок. Херта е на претпоследното место и со ова темпо дефинитивно до последното коло ќе се борат за опстанок. Овде бодовите се потребни кај двете екипи, па предлагаме ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Дортмунд – Волфсбург – ГГ3+

Дортмунд еден период се засили и оствари фантастични резултати, но кога Баерн Минхен правеше киксови, Милионерите не знаеа да ги искористат, па скоро и да се простија од титулата во Германија. Волфсбург со победа во последниот натпревар против Арминија ја прекина серијата од три последователни порази, па се издвои од црвената зона. Овде двете екипи имаат отворен пристап, па сметаме дека ГГ3+ е вистински избор. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.05.

Фрајбург – Бохум – 1

Фрајбург дефинитивно е најголемото изненадување во досегашниот тек од Бундеслигата. Сите очекуваа тие да се борат за опстанок, или да бидат на средината на табелата, но се случи спротивното и тие се во борба за пласман во ЛШ. Бохум од друга страна е на сигурно, па им фалат уште неколку бода за да го осигураат опстанокот и од математички аспект. Фрајбург е поквалитетен тим и предлагаме 1 со квота 1.90 во 22Bet.

Мајнц – Штутгарт – 1

За разлика од минатата сезона кога Мајнц грчевито се бореше за опстанок до последните кола, овој пат работите се малку поразлични. Имено, овој ти мсе га е на 10-то место и не би требало да имаат грижи околу опстанокот. Штутгарт во последните пет натпревари оствари две победи, две реми и еден пораз, па искрено и не се во некоја добра форма, но мора да земаат бодови. Овде сметаме дека нема да бидат поразени, па предлагаме Х2 со квота 1.83 во 1xBet.

Келн – Менхенгладбах – Х

Келн низ целата сезона игра солидно, можеби не толку добро за да биде на лидерските позиции, но барем има шанси да го „фати возот“ за Европа. Сепак мора да нагласиме дека тука конкуренцијата е голема и за нив би било вистински успех доколку се случи тоа. Менхенгладбах е најголемото разочарување досега. Сите очекувавме дека ќе се борат за пласман во Европа, но ништо не остана од тие планови. Сметаме дека на овој натпревар двете екипи би биле задоволни со бод, па предлагаме Х со квота 3.60  во Mozzart.

Арминија – Баерн Минхен – 2/2

Овде имаме дуел на две екипи кои се различни по квалитет, но и по моментална форма. Арминија нема победа на последните пет натпревари и во моментов е во црвената зона, а општо познато дека за нив една и единствена цел е да избегнат преселба во понизок ранг. Баерн Минхен од друга страна е лидер на табелата и веруваме дека ќе направат се за да останат таму до крајот. Овде без многу калкулации типуваме 2/2 со квота 1.61 во Bet365.

Хофенхајм – Гројтер Фирт – 1/1

Само што помисливме дека Хофенхајм ја надмина кризата, тие повторно влегоа во негативна серија резултати. Имено, овој тим на последните четири натпревари нема победа, а во тој временски период запишаа три порази и само едно реми. Гројтер Фирт е дефинитивно следниот патник за Цвајт и само чудо би ги спасило од тоа сценарио. Ние овде предлагаме 1/1 со квота 1.72 во 22Bet.

Унион Берлин – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ

Унион Берлин е на седмата позиција на табелата и во овој натпревар влегува со добро расположение откако успеа да запише две последователни победи во последните два натпревари, па до самиот крај ќе се борат за излез во Европа. Ајнтрахт Франкфурт дефинитивно е изненадување во оваа сезона бидејќи фановите на овој клуб очекуваа пласман во Европа, но најверојатно од тоа нема да остане ништо. Ние предлагаме ГГ со квота 1.75 во 1xBet.

Леверкузен – Лајпциг – ГГ

Колото во Бундеслига завршува со еден доста интересен дуел, поточно дуел на две солидни екипи. Фармацевтите се на 3-то место и тие би биле сосема задоволни ако завршат тука со оглед на тоа што таа позиција во ЛШ. Лајпциг од друга страна е во супер форма и во последно време игра одлично. Овој натпревар не би требало да заврши без голови бидејќи двете екипи играат отворено и ефикасно. Типуваме ГГ со квота 1.57 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*