Ла Лига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови.

Ла лига

Во шпанската најелитна фудбалска лига – Ла Лига стигнавме до 32-то коло каде што ќе имаме доста интересни дуели. Љубителите на обложувањето слободно може да се послужат со нашите предлози за кладење. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Реал Сосиедад – Бетис – ГГ

Првиот меч од 32-то коло се игра на „Аноета“ каде Реал Сосиедад го пречекува Бетис и очекуваме возбудлив меч. Двата тима се блиску до табелата и се борат за пласман во Лига Европа, иако во моментов Бетис е во подобра позиција. Меѓутоа, Сосиедад во овој меч влегува со голема самодоверба и очекуваме меч со голови. Нашиот предлог е двата тима даваат гол. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.70.

Елче –Мајорка – X2

Елче моментално се наоѓа на 15-то место на табелата и има само четири бода повеќе од тимовите во опасната зона, па може да дојде до незгодна ситуација. Пасторе и другарите минатото коло беа поразени од Сосиедад, па сега се под императив да освојат бодови. Меѓутоа, на гости им доаѓа Мајорка која е во подобра форма и со голема самодоверба после победата над Атлетико. Веруваме дека гостите ќе останат непоразени. Х2 во Bet365 се плаќа со квота 1.44.

Алавес – Рајо Ваљекано – ГГ

Алавес тешко дека ќе може да избори опастанок во Примера бидејќи се наоѓа на последното место на табелата и е во лошата форма, загуби на последните четири меча. Меѓутоа домаќините немаат што да загубат и се очекува да нападнат од самиот старт, а тоа е педуслов за возбудлив натпревар. Нашиот предлог е двата тима даваат гол со квота 2.04 во 22Bet.

Валенсија – Осасуна – 3+

Како што сега стојат работите мали се шансите Валенсија да обезбеди пласман во Европа, па изгледа дека тимот од „Местаља“ ќе се фокусира на финалето од Купот. На гости им доаѓа Осасуна, која игра солидно оваа сезона и разликата на табелата е само еден бод. Очекуваме отворен меч и многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 2.43 во 1xBet.

Гетафе – Виљареал – ГГ

Гетафе игра солидна сезона, се наоѓа на средината на табелата и не е загрозен од испаѓање. Овој меч нема големо резултатско значење, па очекуваме да играат отворено. Виљареал пред неколку дена се пласира во полуфиналето од Лигата на шампиони и со огромна самодоверба доаѓа во Мадрид. Сепак ова е тешко гостување и тешко дека ќе ги освои трите бода, но очекуваме отворен меч со голови на двете страни. Kоефициентот за ГГ во Mozzart е 2.00.

Гранада – Леванте – 3+

Сигурно е дека од Гранада очекувавме многу повеќе оваа сезона, но овој клуб најверојатно до последното коло ќе се бори за опстанок со оглед на тоа што во моментов имаат само еден бод предност во однос на црвената зона. Леванте од друга страна и покрај одличните партии кои ги имаа сезонава, запишаа пораз на гостувањето кај Барса. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 1.87 во Bet365.

Атлетико Мадрид – Еспањол – 1

Атлетико Мадрид ќе го доведе до прашање настапот во ЛШ наредната сезона бидејќи во овој момент се на 5-та позиција и се многу блиску до тимот на Бетис, а освен тоа пред неколку дена беа елиминирани од ЛШ. Еспањол прикажува феноменални партии на домашен терен, но играат многу лошо на гости, па овде искрено сметаме дека немаат шанси. Наш предлог е 1 со квота 1.48 во 22Bet.

Атлетик Билбао – Селта – Т12+

Билбао прикажува доста добри партии оваа сезона, но за жал тоа нема да биде доволно за пласман во некое од европските натпреварувања што секако е примарна цел за овој тим. Од Селта очекувавме многу повеќе  и после 31 изиграно коло се наоѓаат на 12-та позиција на табелата. Наш предлог за овој натпревар е Т12+ со квота 2.15 во 1xBet.

Севиља – Реал Мадрид – ГГ

Дерби натпреварот се игра на Санчез Пишуан каде што фудбалерите на Севиља ќе го дочекаат Реал Мадрид. Во минатото коло овој тим славеше на домашен терен против Гранада со фантастичен резултат од 4-2. Мадриѓаните без поголеми проблеми го совладаа Хетафе во првенствениот натпревар, а успеаа и да го исфрлат Челзи од ЛШ. Како и да е, овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Барселона – Кадиз – 3+

Последниот дуел од 32-то коло на најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал се игра во Каталонија каде што фудбалерите на Барселона кои играа феноменално во последно време ќе го дочекаат Кадиз. Барса во минатото коло одвај успеа да стигне до победа, а најлошото се случи во четвртокот така што беа елиминирани од Лига Европа. Кадиз многу лесно може да се најде во Сегунда, но не веруваме дека лесно ќе се предадат. Типуваме 3+ со квота 1.55 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*