Ла Лига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Денес после кратката пауза продолжуваат натпреварите од шпанската елитна лига – Ла Лига, а таму веќе стигнавме до 30-то коло и пополека влегуваме во завршница. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за денес.

Хетафе – Мајорка – 0-2

Првиот дуел од новото коло ќе биде дуел на две очајни екипи. Хетафе е веднаш над црвената зона и има минимална предност во однос на екипите кои во моментов се борат за опстанок. Мајорка од друга страна влезе во криза и на последните пет натпревари запиша пет последователни порази, па ако продолжат со ова темпо, Сегунда не им бега. Ние овде предлагаме 0-2 гола со квота 1.50 во Mozzart.

Леванте – Виљареал – 3+

Никој не очекуваше дека Леванте ќе игра долку добро оваа сезона и како што сега стојат работите, впечатокот е дека тимот од Валенсија наредната сезона ќе го гледаме во Сегунда. Виљареал дојде до пласман во ¼ финалето од ЛШ и тоа за нив дефинитивно е голем успех. Најреално е овде да пробате со голови, па ве советуваме да изиграте 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Селта – Реал Мадрид – 2

Eден од најинтересните дуели во ова коло се игра во Виго каде што фудбалерите на Селта ќе го пречекаат лидерот на табелата, екипата на Реал. Моментално Селта е на 11-то место на табелата и судејќи по се нема биде ништо од пласманот во Европа. Реал Мадрид има огромна предност во однос на своите најблиски следбеници и веруваме дека ќе успеат да ја сочуваат таа позиција. Наш предлог е 2 со квота 1.93 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Алавес – 3+

После лошиот старт на сезоната, актуелниот шампион на Шпанија прикажува се подобри и подобри партии, а примарна цел ќе биде пласманот во ЛШ. Во моментов се на четвратата позиција ,а тоа е последното место кое води во ЛШ. Алавес е во многу тешка ситуација и им се заканува елиминација од елитата. Овде предлагаме да изиграте 3+ со квота 1.92 во 1xBet.

Атлетик Билбао – Елче – 1

Само што помисливме дека Билбао конечно може да го гледаме во друштво со најдобрите екипи во Лига Европа, тимот од Баскија врз два неуспешни дуели и остана без победа. Елче игра цела сезона по системот топло-ладно, а за нив главна цел оваа година е да обезбедат сигурна позиција. Наш предлог е 1 со квота 1.48 во Mozzart.

Бетис – Осасуна – 1

Долго Бетис се наоѓаше на позиција која на крајот на сезоната носи пласман во ЛШ, меѓутоа, впечатокот е дека Андалузијците како што изминува времето, така и тие се оддалечуваат од борбата за пласман во најелитното фудбалско натпреварување. Осасуна моментално е на средината на табелата и најверојатно нема да имаат проблеми околу опстанокот. Ние овде очекуваме 1 со квота 1.98 во Bet365.

Гранада – Рајо Валекано – 3+

Oд тим кој играше во ¼ финалето на Лига Европа, стигнаа до борба за опстанок и моментално Гранада има само два бода повеќе во однос на најзагрозените тимови. Рајо Валекано фантастично започна, но во последно време мора да признаеме дека играат се послабо и послабо. Делува дека на овој натпревар може да видиме доста голови, па затоа и ви предлагаме 3+ со квота 2.23 во 22Bet.

Валенсија – Кадиз – 1

Валенсија игра фантастично во последно време, но големо е прашањето дали тоа ќе биде доволно за да влезат во борбата за пласман во европските купови. Моментално се на средината на табелата, а во минатото коло запишаа победа над тимот на Елче со минимален резултат од 0-1. Кадиз е на 17-то место со еден бод повеќе во однос на црвената зона , а единствена цел за нив е да се обезбеди опстанок. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.89 во 1xBet.

Барселона – Севиља – 1

Дерби натпреварот на колото се игра на Ноу Камп каде што Барселона ќе го дочека тимот на Севиља. Барселона игра препородено откако стигна на клупата Чави, а во минатото коло успеа да го победи Реал Мадрид со висок резултат од 0-4. Севиља од друга страна имаа многу шанси за да се доближат до Реал, но не успеаа во своите намери, и сега ја доведоа во прашање втората позиција. Барселона е во одлична форма и веруваме во нивна победа. Типуваме 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Реал Сосиедад – Еспањол – 1

Последниот дуел на ова коло се игра на Аноета каде што Реал Сосиедад ќе го дочека тимот на Еспањол. Домаќините играат солидно оваа сезона, а секако круна на добрите резултати би бил пласманот во Лига Европа. Еспањол игра одлично на домашен терен и многу лошо на гостински, па затоа овде сметаме дека Сосиедад е поблиску до трите бода. Типуваме 1 со квота 1.65 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*