Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Полека влегуваме во завршница во гермаснакта елитна лига – Бундеслига, а како што стојат засега работите до самиот крај ќе биде неизвесно. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Унион Берлин – Келн – 3+

Првиот натпревар од 28-то коло во Бундеслигата ќе се игра во Берлин, каде што тимот на Унион ќе го дочека Келн. Домаќините и оваа сезона се на првата половина од табелата и искрено може да се борат за пласман во Европа, но во последно време попуштија и се оддалечија од тие позиции. Келн од друга страна заостанува само 4 бода зад Хофенхајм кој во моментов е на место кое води во квалификациите за конференциската лига. Овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме 3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Арминија Билефилд – Штутгарт – ГГ

Арминија Билефилд е на претпоследната позиција на табелата и нив дефинитивно ќе им претстои голема борба за опстанок со оглед на тоа што се наоѓаат во голема конкуренција за опстанок. Штутгарт од друга страна има минимална бодовна предност, но и за нив опстанокот е доведен во прашање. Овде двете екипи имаат очајна потреба од бодови, па веруваме дека ќе бидеме сведоци на голема борба. Наш предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Леверкузен – Херта – 1

Тимот на Леверкузен оваа сезона ќе ја запамети како одлична само ако ја исполни целта да заврши на позициите кои водат во ЛШ. Засега мора да признаеме дека се на добар пат и имаат солидна предност која треба да ја сочуваат до самиот крај. Херта од друга страна е дел од црвената зона, а со оглед на тоа што имаат многу лоши резултати зад себе, ова и не е некакво изненадување. Леверкузен е фаворит на овој натпревар и предлагаме 1 со квота 1.45 во 22Bet.

Ајнтрахт  Франкфурт – Гројтер Фирт – 1

Ајнтрахт Франкфурт е без пораз на последните три првенствени натпревари, а во тој временски период запишаа две победи и едно реми, но во моментов се надвор од зоната за Европа и тоа не им одговара баш најмногу. Гројтер Фирт ќе се врати во Цвајт и покрај тоа што имаат математички шанси за опстанок. Од сигурните позиции заостануваат 11 бода и таа разлика тешко дека ќе може да ја надоместат во преостанатите неколку кола. Домаќините се поквалитетен тим и поради тоа предлагаме 1 со квота 1.49 во 1xBet.

Фрајбург – Баерн – 0-2

Овде имаме дуел на две екипи со добра дефанзива. Домаќините се на 5-та позиција и во последните пет натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа три победи и две реми. Од друга страна, Баерн Минхен го има истиот учинок како и денешниот противник во рамките на петте последни натпревари, но имаат и солидна предност на првата позиција. Овде очекуваме малку порелаксиран натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 2.82 во Mozzart.

Хофенхајм – Бохум – 1

Хофенхајм имаше прилично лош старт на сезоната, но навреме сфатија дека треба да се поправат и успеаа да ги отстранат недостатоците, па сега се во зоната која води во Европа. Доколку завршат тука, дефинитивно фановите на овој клуб би биле комплетно задоволни. Бохум е во лоша форма и на последните пет натпревари успеа да победи само еднаш. Веруваме дека овде Хофенхајм без поголеми проблеми ќе ги земе трите бода и предлагаме да изиграте 1 со квота 1.49 во Bet365.

Дортмунд – Лајпциг – ГГ3+

Веќе нколку години наназад, поточно од влезот на Лајпциг во елитата, натпреварот помеѓу Дортмунд и Биковите е германско дерби. Така е и сега иако Лајпциг имаше лоша есенска сезона. Сепак од почетокот на новата година, тие играат фантастично и играат на сите три фронда. Дортмунд мора да победува и да чека кикс на Баварците. Борусија е тим кој постигнува многу голови, но на последните четири постигнуваше само по еден. Овде очекуваме ГГ3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Аугбусрг – Волфсбург – ГГ

Иако овие две екипи се уште се во опасната зона, позицијата на Волфсбург е многу покомотна во однос на онаа каде што е Аугсбург. Домаќинтие се надвор од зоната за елиминација, но само благодарение на гол разликата. Аугсбург има 26 бода и тоа е премалку за да им се гарантира опстанок. Волфсбург од друга страна беа поразени на домашен терен од ЛЕверкузен и тоа им беше втор последователен неуспех. Овде очекуваме ГГ со квота 1.81 во 1xBet.

Менхенгладбах – Мајнц – 1

Веруваме дека во Менхенгладбах не се воодушевени и ја прифатија паузата во првенството. Борусија врза две победи и стигна кон средината на табелата, но до крајот не смеат да се опуштат бидејќи немаат кој знае колкава залиха. Мајнц од друга страна игра многу подобро на домашен терен отколку на гости и во последните седум гостувања зедоа само еден бод. Овде очекуваме Менхенгладбах да победи и предлагаме 1 со квота 2.30 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*