Ла Лига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Ла Лига стигна до 27-то коло на шпанската Ла Лига која со себе ни носи многу интересни дуели. На првото место се уште се наоѓа Реал Мадрид со шест бода повеќе во однос на второпласираниот тим на Севиља. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Алавес – Севиља – 2

Воведниот натпревар од 27-то коло на Ла Лига се игра во Баскија каде што фудбалерите на Алавес ќе го дочекаат тимот на Севиља. Како што сега стојт работите, делува дека Алавес до послендото коло ќе се бори за опстанок во друштво со најдобрите. Од друга страна Севиља има само шест бода помалку во однос на првопласираниот тим на Реал и секако дека Андалузијците ќе се обидат да го загрозат кралскиот клуб. Овде типуваме 2 со квота 1.95 во Mozzart.

Осасуна – Виљареал – 3+

Првиот натпревар од саботната програма се игра во Памплона каде што фудбалерите на Осасуна ќе го гочекаат тимот на Виљареал. Домаќините играат генерално добро и оваа сезона, па овој тим ќе го гледаме и наредната година во друштво со најдобрите. Виљареал игра феноменално во последно време и се наоѓа на само три бода од местото кое води во ЛШ, а тоа им е приоритет за оваа година. Наш предлог е 3+ со квота 2.05 во Bet365.

Еспањол – Хетафе – 1

После краткиот настап во Сегунда, фудбалерите на Еспањол и оваа сезона повторно се членови на Ла Лига, а како што стојат сега работите, делува дека таму ќе бидат и наредната сезона со оглед на тоа што Каталонците се наоѓаат на 14-то место на табелата. Хетафе има доста проблеми кога се во прашање натпреварите на гости, но игра фантастично на домашен терен. Ние предност даваме на домашната екипа, а коефициентот за 1 во 22Bet изнесува 2.35.

Валенсија – Гранада – 3+

После доста време, популарните Лилјаци и  во минатото коло славеа на гостувањето кај Мајорка кога беше 0-1, па моментално Валенсија е на 9-то место на табелата. Меѓутоа, како што стојат сега работите, впечатокот е дека тимот од Местаља во наредната сезона нема да го гледаме во европските купови. Гранада е во многу лоша форма и ако продолжат вака, дефинитивно ќе се борат за опстанок. Наш предлог е 3+ со квота 1.97 во 1xBet.

Реал Мадрид – Реал Сосиедад – 1

Eден од најинтересните натпревари на ова коло се игра на Сантиаго Бернабеу каде што фудбалерите на Реал Мадрид ќе го дочекаат тимот на Реал Сосиедад. Кралевите во моментов се наоѓаат на првото место на табелата и како што стојат работите делува дека овој тим ќе дојде многу лесно до титулата во Шпанија. Сосиедад во минатото коло оствари доста важна победа на гостувањето кај Мајорка каде што сега се на само еден бод помалку во однос на четвртопласираниот тим на Барселона. Овде предлагаме 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Кадиз – Рајо Валекано – ГГ

Кадиз во последно време прикажува многу подобри партии отколку што тоа беше случај во поголем дел од шампионатот, но прашање е дали тоа ќе биде доволно за опстанок во друштвото со најдобрите. Рајо Валекано после феноменалниот старт на шампионатот, сега има доста проблеми, а во минатото коло беа поразени од Реал Мадрид. Сепак овде ние решивме да типуваме ГГ со квота 2.03 во Bet365.

Елче – Барселона – 2

Фудбалерите на Елче воглавно играа променливо и на последните пет дуели имаат четири победи и едно реми на домашен терен, но на гости играат катастрофално. Во минатоот коло беа поразени од Леванте со резултат од 3-0, па во овој дуел влегуваат со лошо расположение. Барса прикажува фантастични дуели во последно време, а во последниот натпревар славеа против Билбао со резултат од 4-0. Наш предлог за овој натпревар 2 со квота 1.45 во 22Bet.

Селта – Мајорка – 3+

Иако од Виго пред почетокот на сезоната најавуваа напад на позиција која носи пласман во ЛЕ, како што стојат сега работите, впечатокот е дека од тоа нема да биде ништо. Имено, Селта моментално е на средината на табелата, а во минатото коло беа поразени на гостувањето кај Атлетико Мадрид. Во гости им доаѓа Мајорка која врза неколку лоши натпревари што секако ги загрижи фановите на овој клуб. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме да изиграте 3+ со квота 2.22 во 1xBet.

Бетис – Атлетико Мадрид – ГГ

Дерби натпреварот на колото се игра на стадионот Бенито Виљамарин каде што фудбалерите на Бетис ќе го дочекаат тимот на Атлетико Мадрид. Познато е дека Андалузицјците се најрпијатно изненадување на досегашниот тек на Ла Лига бидејќи се наоѓа на фантастичното трето место на табелата кое носи пласман во ЛШ на крајот на сезоната. Атлетико Мадрид од друга страна води голема борба за таа четврта позиција со Барселона, а интересно е дека Мадриѓаните со евентуален триумф во Андалузија би го претекнале и третопласираниот тим на Бетис. Овде најреално е да типуваме ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Леванте – 3+

Последниот натпревар од 27-то коло на Ла Лига се игра во Баскија каде што Билбао ќе го дочека тимот на Леванте. Тимот од Баскија игра добро во овој шампионат и моментално се наоѓаат на осмото место на табелата. Леванте прави буквално се за да опстане во лигата, а во последно време оваа екипа игра фантастично. Очекуваме ефикасен натпревар и типуваме 3+ со квота 1.92 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*